Yükleniyor...

Bored Ape Yacht Club’ın Instagram Hesabı Hacklendi, Milyon Dolarlar Çalındı

Bored Ape Yacht Club'ın (BAYC) Instagram sayfası hacklendi.

Bored Ape Yacht Club

Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) Instagram sayfası hacklendi. Hackerların kimlik avı bağlantıları yayınlamasıyla saldırıya uğradı. Saldırıyla birlikte 2,5 milyon doların üzerinde NFT çalındı.

Bored Ape Yacht Club, 25 Nisan’da Twitter üzerinden Instagram sayfasının saldırıya uğradığını ve bunun sonucunda 2,5 milyon doların üzerinde NFT’nin çalındığını duyurdu.

Bored Ape Yacht Club Instagram Hesabına Hack Saldırısı

Hackerlar, BAYC’nin Instagram hesabından kişilere bağlantı göndererek, tıklayıp cüzdanları birbirine bağlamasına neden olan bir saldırı gerçekleştirdi. Her biri yaklaşık 1 milyon dolar değerinde toplam dört Bored Apes NFT’si bu şekilde çalındı.

Saldırganlar, BAYC web sitesinin bir kopyasını sahte bir bağlantı ile birlikte Instagram kullanıcılarına gönderdi. Kullanıcılar, bağlantıya tıkladığında varlıkları dolandırıcının cüzdanına aktaracak olan sahte bir airdrop bağlantısı yayınladı. Saldırı keşfedildikten kısa bir süre sonra topluluk uyarıldı.

BAYC’nin sahibi Yuga Labs, kimlik avı saldırısının araştırıldığını söyledi. Toplamda dört Bored Ape, altı Mutant Ape ve üç Kennel NFT’leri çalındı. Tazminat konusunda bir açıklama yapılmazken, BAYC kurucu ortağı CryptoGarga, mağdurlarla temasa geçileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner