Yükleniyor...

Borsalarda Başlayan Yükseliş Bitcoin’e (BTC) Destek Olabilir mi?

Geleneksel piyasaların koronavirüsün etkisi ile düşüşüyle Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarda bu durumdan etkilenerek ciddi anlamda bir çöküş yaşadı.

Ekran Resmi 2020 03 13 21.25.01

Geleneksel piyasaların koronavirüsün etkisi ile düşüşüyle Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarda bu durumdan etkilenerek ciddi anlamda bir çöküş yaşadı. Bununla birlikte ABD piyasaları bugün yeniden toparlanarak yüzde 3 değer kazandı.

Bu durumun en büyük nedeni olarak ABD Başkanı Donald Trump’ın basın toplantısında olağanüstü hal ilan edeceği iddiası gösteriliyor. Olağanüstü hal ilan edilerek virüsle mücadele için önemli bir fonun kilidi açılacak ve böylece yatırımcılara daha fazla güven duygusu gelecek. Buna rağmen borsada yaşanan bu yukarı yönlü fiyat hareketinin Bitcoin ve diğer kripto varlıklara yukarı yönlü bir ivme sağlamak için yeterli olup olmayacağı belirsizliğini koruyor.

ABD’deki birçok eyalet valisi, koronavirüs ile mücadele etmek ve yayılmasını önlemek amacıyla eyaletlerinde acil durum ilan ettiler ve virüsle mücadele etmek için kendi kontrollerindeki fonların kilidini açtılar. Aynı hareketin Başkan Trump’ın ülke genelinde yapması planlanıyor. Son haberlere göre Trump, eyaletlere ve kentlere daha fazla yardım sağlanması amacıyla Stafford Yasası’nı yürürlüğe koyacak.

Bitcoin, son birkaç haftadır geleneksel piyasalar ile yüksek derecede korelasyon içinde olan riskli bir varlık olarak hareket ediyor olsa da bugün ABD piyasalarında yaşanan yükseliş Bitcon’in yukarı yönde ivme kazanması için yeterli olmadı ve basın toplantısının ardından Bitcoin’in ne yönde hareket edeceği büyük merak konusu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner