Yükleniyor...

Bitcoin Son Kalesini De Kaybedebilir: Bitcoin (BTC) Madenciliği Artık Kârsız

Bitcoin, 12 Mart’ta başlayan sert düşüşle yaklaşık yüzde 50 değer kaybettikten sonra 3.

Bitcoin Son Kalesini De Kaybedebilir Bitcoin BTC Madenciliği Artık Karsız

Bitcoin, 12 Mart’ta başlayan sert düşüşle yaklaşık yüzde 50 değer kaybettikten sonra 3.600 dolara kadar geriledi. 12 Mart kripto para tarihine “Kara Perşembe” olarak geçerken, o zamandan beri lider kripto para birimi kayıplarının bir kısmını geri kazanmayı başardı ve CoinMarketCap’in verilerine göre 5.200 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Tam Bitcoin toparlanmaya başlayıp tehlikeyi atlatmış görüntüsü verirken yeni bir riskli durum ortaya çıktı. Bir kripto varlık yöneticisi ilginç bir grafik paylaştı ve bazı Bitcoin madencilerinin son Bitcoin fiyat çöküşü nedeniyle madencilik cihazlarını kapatmaya başlayabileceklerini söyledi.

“Bitcoin (BTC) Madenciliği Artık Kârsız”

Dijital varlık yöneticisi Charles Edwards, mevcut Bitcoin fiyatının madenciler için kârsız olduğunu söyleyerek bir grafik paylaştı.

Edwards, BTC madenciliği için kullanılan elektriğin maliyetinin bir BTC’nin fiyatından daha yüksek olduğuna dikkat çekerek, bu durumun devam etmesi halinde Bitcoin madencilerinin ekipmanlarını kapatıp madenciliği bırakabileceklerini ifade etti.

BTC Fiyatı Yükselmezse Ne Olur?

Bir Twitter kullanıcısı, Bitcoin madenciliği hakkında popüler analist Mati Greenspan’a benzer bir soru sordu. Greenspan, Bitcoin fiyatı bu seviyelerde olursa ve yarılanma gerçekleşirse Bitcoin madencilerinin ne yapılacağı sorusuna yanıt verdi.

Greenspan, bazı madencilerin ağdan ayrılacağına ve hashrate’in düşeceği gerçeğine dikkat çekiyor. Ancak analist, ağı desteklemek isteyen yeni insanların ayrılanların yerini hızla alacağını ve Bitcoin Blockchain’indeki işlemleri doğrulamaya başlayacaklarına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner