Yükleniyor...

BrainTree – Coinbase Anlaşması ve PayPal’in Bitcoin Hakkında Ses Getiren Videosu

Ağustos ayındaki haberimizde, BrainTree'nin Bitcoin entegrasyonunu gerçekleştirmek için bazı görüşmelerde bulunduğunu sizlerle paylaşmıştık.

braintree bitcoin1

Ağustos ayındaki haberimizde, BrainTree’nin Bitcoin entegrasyonunu gerçekleştirmek için bazı görüşmelerde bulunduğunu sizlerle paylaşmıştık.

Wall Street Journal haberine göre, eBay Bitcoin ödemelerini Braintree şirketine entegre edebilmek için çalışmalara başladı. WSJ kaynaklarının elde ettiği bilgiye göre, PayPal geçtiğimiz günlerde aralarında Coinbase’in de yer aldığı Bitcoin ödeme sistemleri geliştiren şirketlerle bir takım görüşmelerde bulundu.”

Şimdi ise Coinbase’in blog sayfasında belirttiği üzere, BrainTree satıcılara Bitcoin ile ödeme almaları için gerekli ortamı Coinbase ortaklığı ile sağlayacak. Coinbase ve BrainTree geliştiricileri, uzun süredir Bitcoin ile ödeme entegrasyonunu tamamlamak için çalışmalar gerçekleştiriyordu. BrainTree CEO’su Bill Ready, TechCrunch Disrupt San Francisco’da bu haberi paylaşırken, Ready konu ile ilgili şu şekilde bir açıklamalarda bulundu.

Bill Ready’nin TechCrunch Disrupt’taki Bitcoin ile ilgili sözleri

“Bu hareket, PayPal’ın Bitcoin’i kucaklamasının bir göstergesidir.”

“Satıcılardan gelen talep ve kullanım kolaylığı konusundaki gelişmeler, bizleri Bitcoin ve Blockchain desteğini getirmemizde yardımcı oldu.”

“Biz eBay’in Bitcoin ile iş yapan ilk fedaileriyiz ve çok iyi biliniyor ki; AirBNB CEO’su gibi John Donahoe de Bitcoin ile yakından ilgili.

PayPal’in Ses Getiren Videosu

BrainTree’nin açıklamasının ardından, PayPal YouTube sayfasında, sosyal medyada şuan da etkileri büyük bir şekilde hissedilen ve uzun süre yankı uyandıracak bir video yayınlandı. Süpriz videoda “Tek bir dokunuşta Bitcoinlerimizi harcayabiliriz.” sözü, tüm Bitcoin severleri heyecanlandırdı. PayPal, One Touch isimli yeni mobil ödeme sistemi ile birlikte, Bitcoin’in de kullanımını artıracak gibi gözüküyor. One Touch ile birlikte kullanıcılar herhangi kullanıcı ismi ve benzeri bilgiler girmeksizin ödemelerini tek bir dokunuşla yapabilecekler. One Touch sistemini geliştiren BrainTree, aynı zamanda satıcıların uygulamalarında Bitcoin ile ödeme almalarını da sağlayacak.

“Bizler; yaşamak ve hâyâl etmek için tamamen yeni bir yer inşa eden insanlarız.
Bizler birbirimizi işe alır ve paramız ile oylarız.
Telefonumuz, bizim cüzdanımızdır.
Tek bir dokunuşta Bitcoinlerimizi harcayabiliriz, üstelik cep cüzdanımız olmadan.
Kafelerden, araba paylaşımına kadar parmaklarımız sayesinde dokunulmazız.
Sadece tek bir dokunuş bir şey satın almak için yeterli, ileride fatura bilgileri doldurmaya veya elbise ve konser bileti almak için şifreni hatırlamaya gerek yok.
Tüm cihazları kullanabiliyoruz ve yaratılışımız itibariyle hareketliyiz.
Birbirimize ödeme yaparken bile herhangi bir detay veya malumat göndermek zorunda değiliz.
Bankalara ve faturalara bağlı olmayan, büyülü bir paraya sahibiz.
Bu hızlı, basit ve yeterince güvenli: Kendinin “Halkın Ekonomisi“ne davet edildiğini düşün.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner