Yükleniyor...

Brezilya’da Bitcoin Pizza Günü Kutlanacak

Brezilya'nın Porto Alegre şehri, yıllık şenlik takvimine resmi olarak Bitcoin Pizza Günü'nü ekledi.

Brezilyada Bitcoin Pizza Gunu Kutlanacak

Brezilya’nın Porto Alegre şehri, yıllık şenlik takvimine resmi olarak Bitcoin Pizza Günü’nü ekledi.

Bitcoin (BTC) benimsenmesi dünya genelinde artış gösteriyor. Kimileri yatırım aracı olarak Bitcoin’i kabullenirken, kimileri de yaşam tarzlarının içine dahil ediyor. İlginç ve eğlenceli örneklerden birisi de Brezilya’nın Porto Alegre şehrinden geldi.

Brezilya’nın Küçük Şehrinde Bitcoin Pizza Günü Havası

Bitcoin Pizza Günü, Laszlo Hanyecz olarak tanımlanan bir BitcoinTalk forum kullanıcısının 22 Mayıs 2010’da iki pizza için 10 bin BTC teklif ettiği tarihi hatırlatıyor. Porto Alegre de bu eğlenceli ve bir o kadar ironik yapısı olan durumu gerçek hayata yansıtacak.

Her 22 Mayıs’ta kutlanacak olan Bitcoin Pizza Günü kararı, meclis üyeleri Jessé Sangalli ve Alexandre Bobadra‘nın, 22 Mayıs 2022’de Bitcoin’in önemi hakkında bilgi edindikleri bir anma etkinliğine katılmasından sonra alındı.

Tasarıyı sunan meclis üyesi Sangalli’ye göre, hedef yaklaşık 1,5 milyon insanın yaşadığı şehirdeki merkeziyetsiz finans yeniliklerine görünürlük kazandırmak.

Bu kararın, kripto para birimlerine görünürlük kazandıracağı ve şehrin teknolojik yeniliğe açık olduğunu belirteceği bildiriliyor. Ayrıca, Bitcoin Pizza Günü kutlamasının, zararsız, hazineye maliyet getirmeyen veya özgürlükleri kısıtlamaması nedeniyle diğer kripto para birimi tartışmasını genel kamuoyuna getirmeye yardımcı olacağı belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner