Yükleniyor...

Elon Musk’tan Yeni İşten Çıkarma Hamlesi

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, yeni işten çıkarmalar için harekete geçti.

Elon Musk Twitterda Yeni Isten Cikarmalar Planliyor

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, yeni işten çıkarmalar için harekete geçti.

Reuters’te yer alan habere göre Elon Musk, yüksek kıdem tazminatlarından kaçınmak amacıyla üst düzey yöneticileri işten çıkarırken, 1 Kasım’da vadesi gelen hisse senedi hibelerinden kaçınmak için işten çıkarmalar başlattı.

Elon Musk, İşten Çıkarma Planlarını Değiştirdi

Elon Musk, henüz Twitter’ı satın alma aşamasındayken personelinin yaklaşık yüzde 75’ini işten çıkarmayı planlıyordu. Bir aralıkta işten çıkarılmaların olmayacağını belirten Musk, planlarını değiştirdi.

Musk, Perşembe günü Twitter’ı resmi olarak satın aldıktan sonra ilk olarak Twitter CEO’su Parag Agrawal, Finans Direktörü Ned Segal ve hukuk işleri ve politika şefi Vijaya Gadde‘yi görevden aldı. Musk, bu kişileri platformdaki sahte hesapların sayısı konusunda kendisini ve Twitter yatırımcılarını yanıltmakla suçlamıştı. Araştırma firması Equilar’a göre, yöneticiler toplam 122 milyon dolar tutarında ayrılık ödemesi alacaklardı.

elon musk reuters2 16 9 1630397982

Reuters’in haberinde, Musk’ın şirket genelinde işten çıkarma emri verdiği ve bazı ekiplerin diğerlerinden daha fazla işten çıkarılmasını emrettiği belirtildi. Aynı zamanda işten çıkarmaların, çalışanların hisse senedi hibeleri almayı planladığı 1 Kasım tarihinden önce gerçekleşeceğini bildirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x