Yükleniyor...

Britanyalıların %45’i Bitcoin’in (BTC) Yasaklanmasını Destekliyor

İngiliz veri analitik şirketi YouGov tarafından paylaşılan ankete göre, Britanyalıların %45'i iklim değişikliği ile mücadele kapsamında kripto varlıklarına yasaklanmasından yana.

brit

İngiliz veri analitik şirketi YouGov tarafından paylaşılan ankete göre, Britanyalıların %45’i iklim değişikliği ile mücadele kapsamında kripto varlıklarına yasaklanmasından yana.

65 yaş üstünde yasak isteyenlerin oranı %63 seviyesindeyken, bu oran 18-34 yaş arasında %21’de kalıyor.

İşçi seçmenlerime kıyasla, Muhafazakar seçmenler yasağı daha fazla destekliyor (%44 – %55).

Britanyalı kadınlar, erkeklere nazaran kripto yasağına karşı olma konusunda iki kat daha az seviyede yer alıyor. Ancak yine de cinsiyete dayalı farklılıklar çok fazla belirgin değil.

Ekran Alintisi 2

Enerji Tüketimi Sorunu

Muhalifler uzun zamandır Bitcoin’in enerji tüketimine karşı tavır almış durumda. Varlık artık Arjantin’den daha fazla enerji tüketiyor ve bu durum tartışmaların körüklenmesine neden oluyor.

Bitcoin sayesinde zengin olanlardan bazıları bile Bitcoin’in çevresel etkisini eleştirmeyi sürdürüyor. Ancak yine de kripto karşıtları yasak koymanın bir çözüm olmadığını düşünüyor. YouGov’un anketine göre katılımcıların yalnızca %26’sı yasakları bir çözüm olarak görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner