Yükleniyor...

BTC’de çöküş bekleyen ünlü trader hüsrana uğradı: “Beklemiyordum”

Uzun süredir BTC'de 12 bin dolara çöküş bekleyen ünlü trader Capo, son yükseliş ile birlikte hüsrana uğradı.

Trader capo bitcoin eth

Uzun süredir BTC’de 12 bin dolara çöküş bekleyen ünlü trader Capo, son yükseliş ile birlikte hüsrana uğradı.

Bitcoin’in (BTC), 26 bin dolar seviyesinden 35 bin dolara uzanan yükselişi, kripto sektörünü hareketlendirdi. İki yıldan uzun süredir devam eden ayı piyasasının bittiğine yönelik görüşler artmaya başladı. Son yükseliş ile birlikte, bir günde 400 milyon dolarlık tasfiye yaşandı. Ağırlıklı olarak short işlemler tasfiye edildi.

BTC’de 12 bin doları bekleyen ünlü trader Capo, son yükseliş ile birlikte short işlemlerini kapattı. Çöküş senaristi Capo, böyle bir yükselişi beklemediğini ifade etti.

BTC’de 12 bin dolar beklerken, 35 bin dolar ile karşılaştı!

Bitcoin’de (BTC) çöküş senaryosu oluşturan ve 12 bin doları işaret eden ünlü trader Capo, 35 bin dolara varan yükselişi görünce şaşırdı.

BTC

Geçen yılki piyasa çöküşünü tahmin etmesiyle tanınan Capo, benzer bir çöküşün yaşanacağına yönelik söylemleriyle tepkileri üzerine çekmişti. Uzun süredir düşüş yönlü işlemler alan Capo, son yükseliş ile birlikte hüsrana uğradı. Ünlü trader, zarar eden short yönlü işlemlerini kapattı.

Capo, “Henüz alım yapmıyorum, sadece AAVE, SOL, CRO ve TRX’teki zarar eden kısa pozisyonları kapatıyorum.” dedi. Telegram’da 614 bine yakın abonesi bulunan Capo, zararda olan işlemlerini kapattığını ve BTC’nin 31 bin doları kolay bir şekilde kırmasına şaşırdığını ifade etti.

Haziran ayında Capo, Bitcoin’in 12 bin dolara ve Ether’in 500-700 dolara düşeceğini söylemişti.

Capo’nun short işlemlerini zararına kapatması ve düşüş yönlü düşüncelerinden vazgeçmesi, X platformunda eğlence konusu oldu. Tree of Alpha, “Capo teslim oldu, umarım yükselişi beğenmişsinizdir, artık bitti.” dedi. Tree of Alpha’nın paylaşımı kısa sürede yoğun ilgi gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner