Yükleniyor...

BTG Pactual, Stablecoin’ini Piyasaya Sürdü

Latin Amerika’nın en büyük yatırım bankası olan BTG Pactual, kripto platformu Mynt aracılığıyla ilk stablecoin’ini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

btg

Latin Amerika’nın en büyük yatırım bankası olan BTG Pactual, kripto platformu Mynt aracılığıyla ilk stablecoin’ini piyasaya sürdüğünü duyurdu. 

Brezilyalı banka salı günü yaptığı açıklamada, dijital varlıklar piyasasında konumlanmak için ABD dolarına birebir oranda sabitlenmiş stablecoin’i piyasaya süreceğini söyledi. BTG Dol adı verilen bu stablecoin, bankanın kripto varlık platformu Mynt ve BTG Pactual’in kendi yatırım sistemi aracılığı ile kullanılabilecek. 

Portilho: BTG Dol, Güvenli Yatırımı Sağlayacak

BTG Pactual yaptığı açıklamada, bu varlığı portföylerini dolarize etmek isteyen yatırımcılar için yeni bir araç olarak gördüğünü açıkladı. Bunun yanı sıra banka varlık için durum tespiti, kara para aklamayı önleme ve uyumluluk süreçleri gibi tüm güvenlik kurallarını da sağlayacaklarını belirtti. 

Konu ile ilgili yorumda bulunan Mynt Operasyon Müdürü Marcel Monteiro: “Kısa süre önce sekiz yeni varlık başlattık. Platformda halihazırda 22 kripto para birimimiz mevcut. Artık kendi stablecoin’imiz de var” ifadelerini kullandı. 

BTG Pactual’in Dijital Varlıklar Başkanı Andre Portilho da konu ile ilgili yorum yapanlar arasındaydı. Portilho yaptığı yorumda: “Bir kez daha, finansal teknolojiyi müşterilerimizin yararına kullanma konusunda yenilikler gerçekleştirdik. Yatırımcılar BTG Dol ile dolara daha kolay, daha güvenli ve daha akıllı bir şekilde yatırım sağlayabilecek” ifadelerine yer verdi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner