Yükleniyor...

Bu Altcoin’i İzleyin! İlk 65 Kripto Para Arasında En Çok O Kazandırdı

CoinMarketCap'e göre Litecoin (LTC), %21.

Bu Altcoini Izleyin Ilk 65 Kripto Para Arasinda En Cok O Kazandi

CoinMarketCap’e göre Litecoin (LTC), %21.50’nin üzerinde büyüdükten sonra geçen hafta ilk 65 kripto para birimi arasında en çok kazanan oldu. Bu sayede kripto para birim, piyasada 8. sıraya yükseldi ve Polkadot’u (DOT) geçmeyi başardı. Bu, PayPal’ın kripto para birimlerine destek sunmak için yaptığı duyuru da dahil olmak üzere, kripto para birimleri adına yaşanan çok olumlu bir haftadan sonra gelen bir hareket oldu.

Litecoin Pazar Lideri Oldu

Litecoin, dünyanın en iyi 65 kripto para birimi arasında son 7 günde en büyük kazançları kaydetmeyi başardığı için son birkaç günde pazar lideri oldu. Bu, Litecoin’in yeni kripto çözümünde PayPal tarafından desteklenmek üzere seçilmesinden sonra geliyor.

Birkaç gün önce PayPal, 2021’den itibaren müşterilerinin ödeme platformları üzerinden Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) kullanabileceklerini duyurdu. Bu şekilde milyonlarca trader dünya çapında kripto para satın alma, tutma ve satma olanağına sahip olacak.

Buna ek olarak, Litecoin geliştiricileri, LTC’nin gizlilik özellikleriyle dünyanın en büyük kripto para birimi haline gelmesine yardımcı olması beklenen MimbleWimble uygulaması üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu uygulama aynı zamanda Litecoin sahiplerinin, gizliliklerini koruyan ve her bir kripto parayı değiştirilebilir hale getiren LTC’yi gönderip almalarına izin verecek.

Gelecekte, uygulama planlandığı gibi giderse, bu Bitcoin’e eklenebilir. Bununla birlikte, bu gerçekleşmeden önce LTC’nin çözümün yararlı olduğunu ve düzgün çalıştığını göstermesi gerekir.

LTC Geçtiğimiz Sene Geride Kaldı

Litecoin, geçen yıl kripto para piyasasında diğer sanal para birimlerinin gerisinde kaldı. Bu nedenle, 8. en büyük kripto para biriminin bu olumlu trendde devam etmesi çok önemli.

BTC açısından Litecoin, Bitcoin ve kripto para piyasası büyük kazançlar kaydedip yeni bir boğa piyasasına girmeden önce Mart 2017’den bu yana en düşük noktasında. Şimdi, Litecoin’in kripto para başına 57,64 dolarlık bir fiyatı ve 3,8 milyar dolarlık piyasa değerlemesi var. BTC açısından, LTC’nin fiyatı LTC başına 0.00427 BTC’ye ulaştı.

Litecoin’in geleceği kesinlikle olumlu ve piyasa bunu biliyor. Litecoin, Bitcoin ve Ethereum ile birlikte dünyanın en çok kabul gören kripto para birimlerinden biridir. Dahası, Litecoin birkaç fiat rampa platformuna eklendi, bu da kullanıcıların ve yatırımcıların bu dijital varlığa kolay erişebileceği anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner