Yükleniyor...

Bir Hack Skandalı Daha! Platform Token’ı %65 Düştü!

DeFi dünyasının önemli projelerinden birisi olan Harvest Finance, saldırıya uğradı.

Bir Hack Skandali Daha Platform Tokeni 65 Dustu

DeFi dünyasının önemli projelerinden birisi olan Harvest Finance, saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda 25 milyon dolarlık bir meblağ çalındı.

CoinGecko’ya göre, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolündeki hack skandalını söylentisi, platformun yerel token’ı FARM’ın kısa bir süre içerisinde %65 düşmesine neden oldu. Konuyla alakalı olarak Twitter’dan açıklama yapan ekip, saldırganı bulanlara 100k ödül vereceğini söyledi.

Harvest Finance, şu ifadeleri kullandı:

“Fonları tutan BTC adreslerine ek olarak, artık kripto topluluğunda iyi bilinen saldırgan hakkında önemli miktarda kişisel olarak tanımlanabilir bilgi var. İlk kişi veya takımın saldırgana ulaşması halinde onlara 100 bin ödül vereceğiz.”

25 Milyon Dolar Çalındı!

Pazartesi günü erken saatlerde ortaya çıkan raporlara göre, Harvest Finance havuzlarından 25 milyon doların üzerinde bir miktar çalındı ve bilinmeyen bir saldırgan tarafından renBTC (rBTC) ile değiştirildi. Diğer fonlar, bir Ethereum gizleme yazılımı olan Tornado Cash aracılığıyla karıştırıldı. Saldırının ardından, yatırımcılar siteden yaklaşık 350 milyon dolar çekmiş görünüyor.

Harvest Finance’in arkasındaki isimsiz ekip bir tweet’te, “Stablecoin ve BTC havuzlarına yönelik ekonomik saldırıyı hafifletme konusunda aktif olarak çalışıyoruz ve ek ayrıntılar elde edilir edilmez bu ileti dizisinde gerçek zamanlı olarak güncelleneceğiz” dedi.

Kripto Para Dünyasında Bilinen Bir İsim

“Harvest Finance” DeFi projesinden bir sözleşme istismarı yoluyla çalınan 25 milyon doları çalan kişinin kripto para dünyasında iyi bilinen bir kişi olduğu da iddia ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner