Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa DeFi Haberleri Bir Hack Skandalı Daha! Platform Token'ı %65 Düştü!

Bir Hack Skandalı Daha! Platform Token’ı %65 Düştü!

ABONE OL:google-news

DeFi dünyasının önemli projelerinden birisi olan Harvest Finance, saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda 25 milyon dolarlık bir meblağ çalındı.

CoinGecko’ya göre, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolündeki hack skandalını söylentisi, platformun yerel token’ı FARM’ın kısa bir süre içerisinde %65 düşmesine neden oldu. Konuyla alakalı olarak Twitter’dan açıklama yapan ekip, saldırganı bulanlara 100k ödül vereceğini söyledi.

Harvest Finance, şu ifadeleri kullandı:

“Fonları tutan BTC adreslerine ek olarak, artık kripto topluluğunda iyi bilinen saldırgan hakkında önemli miktarda kişisel olarak tanımlanabilir bilgi var. İlk kişi veya takımın saldırgana ulaşması halinde onlara 100 bin ödül vereceğiz.”

25 Milyon Dolar Çalındı!

Pazartesi günü erken saatlerde ortaya çıkan raporlara göre, Harvest Finance havuzlarından 25 milyon doların üzerinde bir miktar çalındı ve bilinmeyen bir saldırgan tarafından renBTC (rBTC) ile değiştirildi. Diğer fonlar, bir Ethereum gizleme yazılımı olan Tornado Cash aracılığıyla karıştırıldı. Saldırının ardından, yatırımcılar siteden yaklaşık 350 milyon dolar çekmiş görünüyor.

Harvest Finance’in arkasındaki isimsiz ekip bir tweet’te, “Stablecoin ve BTC havuzlarına yönelik ekonomik saldırıyı hafifletme konusunda aktif olarak çalışıyoruz ve ek ayrıntılar elde edilir edilmez bu ileti dizisinde gerçek zamanlı olarak güncelleneceğiz” dedi.

Kripto Para Dünyasında Bilinen Bir İsim

“Harvest Finance” DeFi projesinden bir sözleşme istismarı yoluyla çalınan 25 milyon doları çalan kişinin kripto para dünyasında iyi bilinen bir kişi olduğu da iddia ediliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar