Yükleniyor...

Bu Formasyon Bitcoin’de (BTC) Güçlü Bir Dalgalanma Yaşanacağını Gösteriyor

Bitcoin (BTC) 9.

Bitcoin Volatilite

Bitcoin (BTC) 9.200 ila 8.300 arasında gidip gelmeye başladı. Aradaki geniş ticaret boşluğu lider kripto para birimi fiyatına dönük çalkantılı görüşlere neden oldu.

Bitcoin’in geçen hafta ulaştığı 9.200 seviyesinden kovulurcasına geri dönmesi, son birkaç hafta içinde gelişen boğa piyasası yapısına bir miktar zarar vermiş gözüküyor. Ancak analistler düşen kamanın Bitcoin’in yeni yüksek seviyeleri için katalizör olacağını düşünüyor. Ayrıca analistlere göre Bitcoin birikim aşaması sayılan mevcut fiyatın yüzde 10 aşağısına düşüş gerçekleşene kadar yeni bir ralli başlamayacak.

Bitcoin (BTC) Yukarı Yönlü Boğa Kanalında

En büyük kripto paranın geniş bir yükselen kanala düşmesi, onun için makro görünümün son zamanlarda 9.200 dolardan başlayan düşüşe rağmen hala yükseliş trendinde olduğu anlamına geliyor.

TradingView’deki popüler kripto para analistlerinden Excavo, kısa bir süre önce bu kanal hakkında konuştu ve BTC’nin 7.000 dolar bölgesinin dibine ulaşana kadar düşmeye devam edebileceğini şu şekilde açıkladı:

Yukarı kanalın direnç çizgisini ittikten sonra aşağı doğru iyi bir hareket gösterdik… 8000-8200 bölgesinde destek seviyesini görüyorum… Ayrıca bu %38,2 Fibonacci seviyesidir. Fakat 7850-7600 bölgesinde daha güçlü destek görüyorum.

Düşen Bir Kama BTC’yi Daha Yüksek Bir Seviyeye Çıkaracak Mı?

BTC’nin yükselmeye başlamadan önce aşağı doğru ivmelenmesi mümkün olsa da, büyük bir ralli yapmasına izin verebilecek faktörlerden biri yakalandığı boğa kamasıdır.

Twitter’daki popüler kripto para analisti Jonny Moe, yakın zaman önce bir grafikte bu formasyonu işaret etti ancak düşen kamaların her zaman yukarı doğru hareketlere yol açmadığı konusunda uyardı:

Şu anda Bitcoin önemli bir seviyede işlem görüyor. Piyasaların yakın zamanda 8.500 dolarlık BTC çökmesine nasıl tepki vereceği, gelecekte piyasanın hangi yönde gelişeceğini göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner