Yükleniyor...

Bu Kripto Para Birimi, Popülerlikte Bitcoin (BTC) İle Başa Baş Gidiyor!

Japonya merkezli kripto para borsası Bitmax'ın yeni bir araştırması, kripto para birimlerinden Bitcoin ve XRP'nin popülerlik sıralamasında baş başa gittiğini gösteriyor.

currencies

Japonya merkezli kripto para borsası Bitmax’ın yeni bir araştırması, kripto para birimlerinden Bitcoin ve XRP’nin popülerlik sıralamasında baş başa gittiğini gösteriyor.

Borsa, yaptığı anketin sonuçlarını Twitter’da yayınladı. BTC’nin katılımcıların %26’sı arasında en sevilen kripto para varlığı olarak görüldüğü; XRP’nin ise %25 oranında bir dilimle, lider kripto para biriminden sadece %1 puan ile geride kaldığını gösteriyor.

Ethereum; oyların %9’u ile pek popüler olmayan bir sonuçla üçüncü sırada yer alıyor. Kalan %40 dilimde ise; NEM, Mona, Nano, Chainlink ve Chiliz gibi çeşitli altcoin’lerden oluşuyor.

Ankete toplam 1.498 kişi katıldığı belirtiliyor.

Japon mesajlaşma devi Line, ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı’ndan onay aldıktan sonra, geçen yılın Eylül ayında Bitmax’i başlattı.

Anketin sonuçları, Japon kripto para borsası JVCEA’dan alınan verilerle örtüşüyor. Bitcoin, XRP ve Ethereum’un 2019 yılı boyunca en popüler kripto para birimleri olarak birinci, ikinci ve üçüncü sırada yer aldığını bildiriyor.

Bu belirtilen üç kripto para, 2020’de çok farklı yörüngelerde seyrediyor. Bu yıl, Bitcoin 7,203 dolardan 9,391 dolara yükseldi yani %30 artış gördü. Ethereum ise %75’lik bir artışla 130.67 dolardan 229.30 dolara yükseldi. Bu arada XRP sabit kaldı ve şu anda tam olarak yılın başında başladığı yerde, 0.19 dolar seviyesinde seyrediyor.

En popüler kripto paralar, küresel ticaret hacmine göre analiz edildiğinde çok farklı bir durum ortaya çıkıyor.

CoinMarketCap’e göre, hacme göre en popüler para birimleri Tether, Tether’ın ardından Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, EOS ve XRP geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner