Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Altcoin Haberleri Bu Kripto Para Birimi, Popülerlikte Bitcoin (BTC) İle Başa Baş Gidiyor!

Bu Kripto Para Birimi, Popülerlikte Bitcoin (BTC) İle Başa Baş Gidiyor!

ABONE OL:google-news

Japonya merkezli kripto para borsası Bitmax’ın yeni bir araştırması, kripto para birimlerinden Bitcoin ve XRP’nin popülerlik sıralamasında baş başa gittiğini gösteriyor.

Borsa, yaptığı anketin sonuçlarını Twitter’da yayınladı. BTC’nin katılımcıların %26’sı arasında en sevilen kripto para varlığı olarak görüldüğü; XRP’nin ise %25 oranında bir dilimle, lider kripto para biriminden sadece %1 puan ile geride kaldığını gösteriyor.

Ethereum; oyların %9’u ile pek popüler olmayan bir sonuçla üçüncü sırada yer alıyor. Kalan %40 dilimde ise; NEM, Mona, Nano, Chainlink ve Chiliz gibi çeşitli altcoin’lerden oluşuyor.

Ankete toplam 1.498 kişi katıldığı belirtiliyor.

Japon mesajlaşma devi Line, ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı’ndan onay aldıktan sonra, geçen yılın Eylül ayında Bitmax’i başlattı.

Anketin sonuçları, Japon kripto para borsası JVCEA’dan alınan verilerle örtüşüyor. Bitcoin, XRP ve Ethereum’un 2019 yılı boyunca en popüler kripto para birimleri olarak birinci, ikinci ve üçüncü sırada yer aldığını bildiriyor.

Bu belirtilen üç kripto para, 2020’de çok farklı yörüngelerde seyrediyor. Bu yıl, Bitcoin 7,203 dolardan 9,391 dolara yükseldi yani %30 artış gördü. Ethereum ise %75’lik bir artışla 130.67 dolardan 229.30 dolara yükseldi. Bu arada XRP sabit kaldı ve şu anda tam olarak yılın başında başladığı yerde, 0.19 dolar seviyesinde seyrediyor.

En popüler kripto paralar, küresel ticaret hacmine göre analiz edildiğinde çok farklı bir durum ortaya çıkıyor.

CoinMarketCap‘e göre, hacme göre en popüler para birimleri Tether, Tether’ın ardından Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, EOS ve XRP geliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Kaynakdailyhodl
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar