Yükleniyor...

Bu Sinyal Bitcoin’in (BTC) Direncini Kırabilir

Lider kripto varlık Bitcoin (BTC), geceden itibaren topladığı destek ile yoğun bir volatilite gördü ve 6.

bitcoinin direncini kiracak sinyal

Lider kripto varlık Bitcoin (BTC), geceden itibaren topladığı destek ile yoğun bir volatilite gördü ve 6.600 dolar seviyesinden yükselerek yazım itibari ile 7.028 dolar seviyesine geldi.

Yaşanan bu fiyat hareketi uzun süredir 6.000 dolar civarlarında yer alan lider kripto varlık için dirençleri kırdı anlamına gelmiyor. Bitcoin’in önünde halen yoğun bir direnç yer alıyor. Bazı kripto varlık analistlerine göre bu dirençler uzun süre Bitcoin’in karşısında durmayabilir. Çünkü yaşanan bu son hareket kripto boğalarına satın alma sinyali verdi.

Gün içinde yaşanan bu yükseliş trendi, bir kez daha lider kripto varlığın 7.000 dolar altında kurulan ağır bir dirençle yüzleşmesine sebep oldu. Daha önce de Bitcoin bu seviyeden üç kez red yiyerek, sert bir düşüş yaşamıştı. Bu direnç son zamanlarda birçok kez test edildiği için, boğaların savunması da doğal olarak zayıflıyor.

Kısa vade içerisinde Bitcoin’in 7.200 dolar 7.500 dolar seviyesine karşı nasıl bir tepki vereceğini açıklayan, kripto varlık analisti Flood yaptığı açıklama, lider kripto varlığın tekrardan 6.000 dolar seviyesine düşebileceğini ve daha sonra yükselip yükselmeyeceğine değindi.

“Biraz dolambaçlı da olsa Bitcoin 7.200 dolar seviyesine dokundu. Bu seviyeden sonra tekrardan 7.500 dolar seviyesinden red yerse, muhtemelen 6.000 dolar seviyesini ziyaret edeceğiz. Bizi izlemeye devam edin.”

Bitcoin’in şu anda yaşadığı direnç göz korkutu olabilir ancak gece boyunca yaşanan yoğun tepmeye verdiği karşılık, lider kripto varlığın teknik anlamda güçlenmesine yardımcı oldu. Bu güçlenme, önündeki direnç seviyelerine kırmasına yardımcı olabilir.

Önümüzdeki günlerde, yaşanan bu son rallinin ne kadar kalıcı olduğunu göreceğiz. 7.200 ve 7.500 dolar seviyelerinde yer alan baskının kırılması, Bitcoin’in orta vadeli olarak yükselişe geçmesini tetikleyecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner