Yükleniyor...

Ethereum’un (ETH) Yükselişi Ne Kadar Devam Edecek?

Dün gece kripto piyasası bir kaç istisna dışında toplu olarak yükselişe geçti.

ethereum yukselisi ne kadar surecek

Dün gece kripto piyasası bir kaç istisna dışında toplu olarak yükselişe geçti. Bitcoin’de (BTC) 6.600 dolardan 7.200 dolar seviyesine yaşanan ralli, Ethereum (ETH) ve diğer birçok altcoinde benzer yükselişler görmemize neden oldu.

Ethereum, bu yeni kurulan yükseliş trendi esnasında, son 24 saat içerisinde %10’luk bir artış kaydetti. Kripto varlık analistleri bu yükselişin hemen son bulmasını beklemiyorlar. Çünkü birden fazla kripto varlık tüccarının ilk hedefi şu an için 200 dolar seviyesi.

Yazım sırasında 171 dolar seviyesinden işlem gören en büyük ikinci kripto varlık, dün gün içerisinde bulunduğu 150 dolar seviyesi ve uzun süredir devam eden yana ticareti düşünüldüğünde, bir gün içerisinde ciddi bir tırmanış gerçekleştirdi. Ethereum ayrıca Bitcoin’e karşı da %4 daha iyi performans gösterdi.

Ethereum’un bu performansı, kripto varlığa fiyat hareketini baskılayan ve 160 dolar seviyesinin altında tutmaya çalışan direnci de geçmesi için olanak sağladı. Analistler yaşanan bu yükselişin devam edeceğini ve Ethereum’un Bitcoin’e karşı %20 daha fazla değer kazanarak, lider kripto varlıktan kopacağına işaret ediyorlar.

Ethereum-220-dolar-seviyesini-gorecek

Yaşanacak bu kırılmanın hemen arkasından kripto varlık analistlerinin ETH için beklentisi ise 220 dolar seviyesi çünkü yaşanan bu son dalgalanma, yükselen bir kama kırılmasının işareti olarak yorumlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner