Yükleniyor...

Bu Telefonda Kripto Para Madenciliği Masaüstü Bilgisayarından Daha Kârlı

HTC, kullanıcıların doğrudan EXODUS 1S Blockchain akıllı telefonu aracılığıyla kripto para madenciliği yapmasına ve Monero (XMR) kazanmasına izin verecek.

Bu Telefonda Kripto Para Madenciliği Masaüstü Bilgisayarından Daha Kârlı

HTC, kullanıcıların doğrudan EXODUS 1S Blockchain akıllı telefonu aracılığıyla kripto para madenciliği yapmasına ve Monero (XMR) kazanmasına izin verecek. Kullanıcıların bu imkandan yararlanması için DeMiner adlı bir uygulamayı yüklemesi gerekiyor.

Telefonda Kripto Para Madenciliği Daha Az Maliyetli

HTC’nin genel müdürü Phil Chen, uygulamanın madenciliği merkezsiz ve “daha az maliyetli” hale getirmesine yardımcı olacağını söyledi.

HTC bugün, girişim için ASIC çip tasarım şirketi Midas Labs ile ortaklık yaptığını açıkladı. Midas Labs, mobil madencilik için DeMiner adlı bir uygulama geliştiriyor.

Uygulama, telefon düzenli kullanımda olduğunda veya şarj cihazı takılı olmadığında madenciliği otomatik olarak devre dışı bırakmak için tasarlanmıştır.

HTC’nin genel müdürü Phil Chen, DeMiner’ın madenciliği yerelleştirmeye ve “daha az maliyetli” hale getirmeye yardımcı olacağını söyledi ve şu açıklamaları yaptı:

Devasa madencilik havuzları tarafından hashrate’in egemenliği tehdit altında. Bu sorunu ortadan kaldırmanın en etkili yolu madenciliği kitleler için erişilebilir hale getirmektir ve bu çözüm de mobil uygulamalardan geçiyor. Bu uygulama akıllı telefonlarda madenciliği daha az maliyetli hale getiriyor, bu da bireysel madencilere teşvik sağlayarak ağı merkezsizleştirmeye yardımcı olacaktır.

Monero Madenciliği

Midas Labs’a göre, masaüstü bilgisayarlarda gizlilik merkezli bir kripto para birimi olan Monero’nun (XMR) madenciliği uygun maliyetli değil. Şirket, tipik bir dizüstü bilgisayarın günde yaklaşık 0,156 dolarlık bir maliyet oluşturarak günde yaklaşık 0,06 dolara eşdeğer XMR madenciliğini yapabileceğini söyledi.

Midas Labs’ın kurucusu ve CEO’su Jri Lee, EXODUS 1S kullanıcılarının günde ortalama en az 0.0038 dolarlık XMR madenciliği yapabileceğini söylerken, elektrik maliyetinin ise kazanılan tutarın %50’sinden daha az olacağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner