Yükleniyor...

Buenos Aires, 2023’te Kripto Madenciliğini Vergilendirecek

Arjantin'in Buenos Aires eyaleti 2023 yılında kripto para madenciliğini ve muhtemelen stake etmeyi vergilendirmeye başlayacak.

Buenos Aires 2023te Kripto Madenciligini Vergilendirecek

Arjantin’in Buenos Aires eyaleti 2023 yılında kripto para madenciliğini ve muhtemelen stake etmeyi vergilendirmeye başlayacak.

Buenos Aires, Nisan ayında kullanıcıların önümüzdeki yıl kripto ile vergi ödemelerine izin vereceğini duyurdu. Şehrin ayrıca bir blockchain kimlik sistemi kullanma projesi var ve 2023’teki dijitalleşme ve modernizasyon hamlesinin bir parçası olarak Ethereum node’larına ev sahipliği yapacak. Geleceğe yönelik blockchain tabanlı projeler geliştiren eyalet, düzenlemelerini sürdürüyor.

Buenos Aires, Kripto Madenciliğini Düzenliyor

Buenos Aires eyaleti, kripto para madenciliğini gelecek yıl için vergiye tabi bir faaliyet olarak ekleme projesini onayladı.

Eyalet valisi Alex Kicillof tarafından sunulan bir belge, resmi olarak “Kripto varlıkları ve/veya kripto para birimi işlemleri için işleme ve doğrulama hizmetleri (kripto varlığı ve/veya kripto para birimi madenciliği)” olarak tanımlanan faaliyetin, bu işlemlerde üretilen gelir üzerinden yüzde 4’lük bir ek vergi gerektireceğini ortaya koyuyor.

madencilik

Vergiler eyalet hükümetine ödenecek ve Arjantin ulusal hükümeti tarafından belirlenen diğer vergilerle ilgili olmayacak. Belgede ayrıca, bu verginin yalnızca bu faaliyeti gerçekleştirmek için kullanılan donanımın eyaletin yetki alanında bulunması halinde uygulanacağına yer veriliyor.

Bu vergi düzenlemesi Ocak ayında uygulanmaya başlayacak, ancak bu yeni verginin uygulanmasına ilişkin hala tanımlanmamış bazı unsurlar var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner