Yükleniyor...

Avrupa Parlamentosu’nun NFT Hamlesi Rafa Kaldırılıyor

Brüksel'i sarsan Qatargate rüşvet skandalı, Avrupa Parlamentosu'nun NFT'lerle ilgili mevzuat girişimini yoldan çıkardı.

Avrupa Parlamentosunun NFT Hamlesi Rafa Kaldirildi

Brüksel’i sarsan Qatargate rüşvet skandalı, Avrupa Parlamentosu’nun NFT’lerle ilgili mevzuat girişimini yoldan çıkardı.

Avrupa Parlamentosu’nun eski Başkan Yardımcısı Eva Kaili‘nin Katarlı yetkililerden rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanması ve hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Bunun ardından Parlamento’nun NFT’lerle ilgili mevzuatı, siyasi grubundan uzaklaştırıldığı için Kaili’nin geri kalan dosyalarını yeniden dağıtan bir AP üyesi olan Dan Nica’nın ofisine göre geri çekildi.

Avrupa Parlamentosu’nun NFT Hamleleri Boşa Çıktı

Avrupa Parlamentosu’nun NFT politikası, AP üyesi Eva Kaili‘nin Katarlı yetkililerden rüşvet aldığı iddiasıyla yolsuzlukla suçlanmasının ardından sahipsiz kaldı.

NFT hamlesi, NFT’lerin nihayetinde kapsamlı Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesinin büyük ölçüde dışında bırakıldığı için bir politika boşluğunu ele almayı amaçlıyordu. Avrupa Komisyonu’nu bir yasama önerisi ile takip etmeye teşvik edecekti.

Parlamento’nun kripto konusundaki önde gelen seslerinden biri olan Kaili, 2014 yılında AP’ye seçilmesinden bu yana teknoloji alanında uzun bir geçmişe sahip. 2016 yılında blokzincir ile ilgili ilk dosyaların şekillendirilmesine yardımcı oldu. Mart ayında başlatılacak olan merkeziyetsiz defter teknolojisi pilot projesinde taslak hazırlayanlardan biriydi. Ayrıca AB’nin 2020 Dijital Finans Paketi kapsamındaki diğer dosyalarla ilgili tartışmalarda da aktif rol aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner