Yükleniyor...

Burger King, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Ünlü fast food zinciri Burger King, Almanya kolunda mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden verilen siparişlerde Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı.

Burger King Bitcoin

Ünlü fast food zinciri Burger King, Almanya kolunda mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden verilen siparişlerde Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı. Burger King’in Almanya çapında 600 restoranı bulunuyor ve online ödeme dışında ödemelerde Bitcoin kabul edip etmeyeceği şimdilik bilinmiyor.

2017 yılında Burger King’in Rusya kolu Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıklamış ve kendi kripto para birimi olan Whoppercoin’i tanıtmıştı. Hollanda’nın Arnhem şehrindeki bir Burger King şubesi de aynı sene içerisinde Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı.

1954 yılında Florida’da ilk şubesini açarak hayatımıza giren Burger King, şu anda 13.000 konumda, 11 milyon müşteriye hizmet veriyor. Fast food zincirinin yıllık kazancının 1.7 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.

Öncü kripto para birimi Bitcoin, 2009 yılından bu yana inanılmaz bir tanınma ve yükseliş elde etti. Bir zamanlar bankaların ve bir kesim tarafından sadece suçluların kullandığı kripto para olarak görülen Bitcoin’in kullanımı her geçen gün artıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner