Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Arjantin'de Bitcoin'e Yüksek Prim! Fark 2.000 Doları Aştı!

Arjantin’de Bitcoin’e Yüksek Prim! Fark 2.000 Doları Aştı!

ABONE OL:google-news

Ekonomik sıkıntılardan kurtulamayan Latin Amerika ülkesi Arjantin’de halkın Bitcoin’e olan ilgisi son zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz günlerde sermaye kontrolünü başlatan Arjantin’in bu kararının ardından açıklamalarda bulunan uzmanlar, kararın insanları Bitcoin‘e iteceğini iddia etmişlerdi. Nitekim beklenildiği gibi de oldu.

Ülkedeki Bitcoin’e olan talep sermaye kontrolü kararı sonrası bir anda artışa geçti. Haberin hazırlandığı sırada spot piyasalarda 10.700 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin, Arjantin’de yaklaşık 12.800 dolardan el değiştiriyor. Eşler arası Bitcoin alım satım platformu LocalBitcoins üzerindeki fiyatla küresel piyasalarla olan fiyat farkı 2.000 doların üzerine çıkmış durumda ve aradaki fark açılmaya devam ediyor.

Bitcoin Arjantin

Arjantin yönetimi ayrıca aylık olarak alınabilecek dolar miktarına da sınırlama getirdi. Karar sonrası ülkede döviz kara borsası oluştu ve birçok vatandaş kara borsada işlem yapmak yerine Bitcoin alarak işlemlerini halletmeye yöneldi.

2 Eylül 2019’un akşam saatlerinden itibaren yükselişe geçen Bitcoin, son 24 saate yüzde 8,27 artışla 10.000 doların üzerine çıktı ve 10.700 dolar bandına kadar gelmiş durumda. Bitcoin fiyatıyla birlikte öncü kripto para biriminin piyasaya hakimiyeti de yükselişe geçti. Bitcoin’in piyasaya hakimiyeti 2017’nin Temmuz ayından bu yana görülmeyen yüzde 70,5’e kadar gelmiş durumda.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar