Yükleniyor...

Büyük Düzeltmeye Rağmen Square, Bitcoin’den (BTC) 2.72 Milyar Dolarlık Gelir Raporladı

Square, büyük düzeltmeye rağmen, yıldan yıla önemli bir gelir artışı kaydetmeyi başardı.

cash app btc

Square, büyük düzeltmeye rağmen, yıldan yıla önemli bir gelir artışı kaydetmeyi başardı. Jack Dorsey’in firması Square’in eşler arası ödeme hizmeti olan Cash App, ikinci çeyrekte 2,72 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) geliri elde etti.

Bu, yıldan yıla %143’lük bir artışı temsil ederken, rakam önceki çeyrekte bildirilen 3,5 milyar dolara kıyasla sönük kalıyor. Bitcoin hizmeti, Square’in toplam 2. çeyrek net gelirindeki (4.68 milyar dolar) aslan payını oluşturuyor.

Square, büyük bir piyasa düzeltmesine rağmen Bitcoin ile ilgili gelirde önemli bir büyüme sağlamayı başardı. 2. çeyrekte, ayıların lehine olan haber saldırıları, en iyi kripto para biriminin %40’ın üzerinde düşüş yaşamasına neden oldu ve Bitcoin, kayıtlardaki en kötü çeyreklerinden birini kaydetti.

Square’in Bitcoin brüt karı, ikinci çeyrekte sadece 55 milyon dolardı. Bu ilk çeyrekte bildirdiği 75 milyon dolardan yüzde 26’lık bir düşüle işaret ediyor.

Kripto piyasasının ikinci çeyrekteki önemli düşüşü nedeniyle Square, Bitcoin yatırımında 45 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü kaybı bildirmek zorunda kaldı. Tesla ise Temmuz ayı sonlarında bildirilen 23 milyon dolarlık beklentiden daha düşük bir Bitcoin kaybı yaşadı.

MicroStrategy’nin liderliğini takiben Square, Bitcoin’i bilançosuna ekleyen ilk halka açık şirketlerden biri oldu.

Şirket geçen Ekim ayında 50 milyon dolarlık yatırım yaptı ve daha sonra Şubat ayında 170 milyon dolarlık bir satın alma daha açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner