Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralarda Tarih Tekerrür Edecek mi? Analist Willy Woo Açıkladı

Popüler analist Willy Woo, Bitcoin (BTC) trader'larının mevcut piyasa döngüsünün 2013 BTC boğa koşusuna benzemesini beklememeleri gerektiğini söylüyor.

btc

Popüler analist Willy Woo, Bitcoin (BTC) trader’larının mevcut piyasa döngüsünün 2013 BTC boğa koşusuna benzemesini beklememeleri gerektiğini söylüyor.

“What Bitcoin Did with Peter McCormack”in yeni bir bölümünde Woo, kripto para alanının, trader’ların mevcut boğa koşularının zamanlarını analiz etmek için geçmiş boğa koşularına çok fazla baktığı bir “döngü damgası” olduğunu söylüyor. Woo, bazı trader’ların umut içinde olduğunu da belirtiyor ve Bitcoin’in, kripto para biriminin yeni zirveleri kırmadan önce yaklaşık %80 düştüğü 2013 döngü ortası çöküşüne benzer bir şey yaşayacağını düşündüğünü dile getiriyor.

“Bu döngü damgasına sahibiz. Boğa piyasasında bu büyük göçüğe sahip olduğumuza göre, insanlar artık 2013’ü döngüsel olarak bekliyor. Sanırım artık herkes bunun hala bir boğa piyasası olduğu konusunda hemfikir ve şimdi 2013’e geri dönüyoruz… Ben bunun olmayacağını düşünüyorum.”

Yakından takip edilen analiste göre, Bitcoin’in daha az dramatik zirveler ve daha kısa ayı trendleri ile yukarı doğru rastgele bir yükseliş yaşaması muhtemel:

“Bence bu şey arz ve talep arasında çılgın bir gezinti yapacak ve halvening etkisi daha az olacak. Ve belki de Michael Saylor haklı: zirve yok. Sadece dolaşmaya ve keşfetmeye devam ediyor. Az önce deneyimlediğimiz şeylere sahip olabilirsiniz mesela mini ayı mevsimleri.”

Haziran ayında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in fiyatını artırabileceğine inandığı bir dizi katalizörü özetlemişti.

Bitcoin’in şu anki durumuna gelince, Woo, BTC’nin 50.000-60.000 dolar aralığına meydan okumaya başlamadan önce kırılması gereken kilit alan olarak 42.000 dolar seviyesini belirtiyor. CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken Bitcoin 41.700 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x