Yükleniyor...

Büyük İngiliz Mağazası Harvey Nichols, Hong Kong’da NFT Alanı Açtı

İngiltere merkezli lüks mağaza zinciri Harvey Nichols, dün Hong Kong'daki Pacific Place alışveriş merkezindeki şubesinde “HN NFT Vault” adlı bir NFT alanı başlattı.

NFT

İngiltere merkezli lüks mağaza zinciri Harvey Nichols, dün Hong Kong’daki Pacific Place alışveriş merkezindeki şubesinde “HN NFT Vault” adlı bir NFT alanı başlattı.

1831 yılında Londra’da kurulan Harvey Nichols, dün NFT’leri sergileyen ve perakende şekilde satışa sunan ilk lüks mağaza olduğunu bildirdi.

Harvey Nichols’tan, “HN NFT Vault” İsimli NFT Alanı

harvey NFT

HN NFT Vault isimli alanda, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club, CloneX x Takashi Murakami, Azuki ve Doodles olmak üzere çeşitli NFT projelerine ev sahipliği yapılıyor.

Koleksiyondaki NFT’lerin çoğu kripto paralarla ve kredi kartlarıyla satın alınabiliyor. Mağaza, “kesintisiz bir satın alma yolculuğu” vaat ediyor. Fiyatlar, 5.000 Hong Kong dolarından (şu anda 637 dolar) başlayarak bir milyon HK’ye (127.000 dolar) kadar değişiyor. 

Sergilenen NFT’ler, NFT’nin güvenli bir şekilde saklanabileceği bir “soğuk cüzdan” ile de satın alınabiliyor.

Harvey Nichols’un basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“Yeni NFT alan ile Harvey Nichols, bir dizi başarılı NFT’yi sunarak NFT’leri daha geniş bir kitlelere ulaştırmak için daha erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor.”

Harvey Nichols ayrıca mevcut NFT sahiplerinin NFT’lerini HN NFT Vault aracılığıyla sergilemeye ve satmaya teşvik ediyor. Yine de, mağaza yalnızca “saygın projelerin” seçileceğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner