Yükleniyor...

Büyük Kripto Para Yatırımcıları, Rekor Kırdıkça Ethereum (ETH) Depoluyor

Zincir üzerindeki veriler, güçlü ellerin Ethereum'un (ETH) daha yüksek seviyelere ulaşması için rallisini desteklediğini gösteriyor.

eth balina ethereum fiayt 2021

Zincir üzerindeki veriler, güçlü ellerin Ethereum’un (ETH) daha yüksek seviyelere ulaşması için rallisini desteklediğini gösteriyor.

Kripto para dünyasının büyük yatırımcıları Ethereum’un en yüksek seviyelerini kaydetmesi için mücadele ettiği son ralliyi destekliyor gibi görünüyor. Blockchain analiz firması Glassnode’un zincir içi verilerine göre, balina adreslerinin sayısı (en az 10.000 ETH’ye sahip olanlar) Cumartesi günü 13 ayın en yüksek seviyesi olan 1103’e sıçradı. Yalnızca bu ay 35’ten fazla ve Kasım ortasından bu yana 75 balina adresi oluşturuldu. Derin cebi olan yatırımcıların artan birikimi, ETH fiyatı üzerinde yukarı doğru bir baskı oluşturmuş olabilir.

Ekran Resmi 2021 01 25 16.27.42

CoinDesk 20 verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, Pazar günü geç saatlerde 1450 dolarlık rekor bir seviyeye yükseldi ve yazının yazıldığı sırada 1413 dolardan işlem görüyordu.

Küçük yatırımcılar da son ETH rallisine katılmış gibi görünüyor. Elde edilen verilere göre hem sıfır olmayan adreslerin sayısı hem de en az 0,1 ETH’ye sahip adreslerin sayısı rekor seviyeye yükseldi. Zincir üzerindeki veriler ETH boğaları için cesaret verici olsa da, tek bir kullanıcı birden fazla adresi kontrol edebileceğinden, adres büyüme değişikliklerine odaklanan metriklerden sonuç çıkarırken dikkatli olmakta fayda var. Bununla birlikte, veriler ETH piyasasına muhtemelen yeni ve mevcut yatırımcılar aracılığıyla bir para akışını gösteriyor gibi görünebilir.

ETH Arz Sıkıntısı Söz Konusu mu?

Veriler ayrıca, bir analiste göre ETH’nin merkezi borsalardan ayrıldığını, muhtemelen arz sıkıntısı yarattığını ve daha güçlü bir yükseliş hareketini kolaylaştırdığını gösteriyor.

Ekran Resmi 2021 01 25 16.30.59

Borsalarda tutulan kripto para sayısı, Ekim 2019’dan bu yana en düşük seviye olan hafta sonunda 15.469.582’ye düştü. Döviz bakiyesi yalnızca son dört günde 1 milyondan fazla azaldı. Ayrıca borsalar, Mayıs 2019’dan bu yana tek günlük en büyük çıkışa yani 666.689 ETH net çıkışına tanık oldu. Trader ve analist Alex Kruger, CoinDesk’e şunları söyledi:

“Borsalardan ayrılmayla ETH yükselişe geçiyor çünkü azalan arz fiyatın daha da yükselmesini ve arz krizi yaratmasını kolaylaştırıyor.”

Ethereum’un merkezi borsalardan çıkışı, yatırımcıların kripto paralarının doğrudan sorumluluğunu aldıkları anlamına gelmez. Bazı trader’lar muhtemelen merkezi olmayan borsalara ve likidite havuzlarına ETH yatırırken, diğerleri pasif gelir elde etmek için koinleri “stake ediyor” olabilir.

İleride Daha Güçlü Kazançlar Yaşanır mı?

Hong Kong merkezli kripto para yatırım şirketi Kenetic Capital’in yönetici ortağı Jehan Chu, “ETH’de 2021’in ilk yarısında güçlü bir yukarı doğru hareket bekleyebiliriz” dedi. Merkezi olmayan finansta (DeFi) büyüme kripto para birimine olan organik talebi artırıyor. DeFi uygulamalarında kilitlenen ETH son 15 günde 6,615 milyondan 7,002 milyona çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner