Yükleniyor...

Büyük Miktarlı Bitcoin Cüzdan Sayısında Gerileme Yaşandı

Glassnode, 10 ve üzerinde Bitcon (BTC) barındıran büyük cüzdan sayısının 6 aydan daha uzun bir süre içerisinde çok düşük seviyeler gördüğünü ancak daha küçük cüzdan sayısının arttığını bildirdi.

buyuk bitcoin btc cuzdan sayisinda gerileme yasandi 1

Glassnode, 10 ve üzerinde Bitcon (BTC) barındıran büyük cüzdan sayısının 6 aydan daha uzun bir süre içerisinde çok düşük seviyeler gördüğünü ancak daha küçük cüzdan sayısının arttığını bildirdi.

Glassnode veri sağlayıcısı, “büyük” Bitcoin cüzdanlarının sayısının (10 veya daha üzerinde BTC barıdıran) son zamanlarda düşüşte olduğunu gösteren verileri paylaştı. Bununla birlikte, daha küçük perakende sahipleri ekosisteme girmeye ve yeni cüzdanlar oluşturmaya devam ediyor.

Çember Gün Geçtikçe Daralıyor

Glassnode analiz ajansı, yakın tarihli bir tweet’te, 10 veya daha fazla coin içeren BTC adreslerinin miktarının yedi ayın en düşük seviyesine gerilediğini belirtti; şimdi bu sayı 153 bin 137 cüzdana eşit. Bu yılın başlarında, benzer bir düşük seviyeye Mart ayı sonunda ulaşılmıştı. Başka bir tweet’e göre, bu 10’dan fazla cüzdanın sayısı da bu haftanın başlarında beş ayın en düşük seviyesine ulaşmıştı.

10 bin BTC’ye sahip cüzdanların sayısı da düşüşte. Glassnode tarafından 8 Ağustos’ta sağlanan bir çizelgeye göre, bu yıl 27 Nisan’da 111’i gördükten sonra toplam adres sayısı 104’e düştü.

buyuk bitcoin btc cuzdan sayisinda gerileme yasandi

Yeni Rekorlar Kırılıyor

İyi haber şu ki, küçük BTC sahiplerinin sayısı artıyor. Glassnode, bir veya daha fazla BTC’yi tutan BTC adreslerinin miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 823 bin 103’ü bulduğunu duyurdu.

En büyük piyasa değerine sahip amiral gemisi kripto para birimi, 3 Eylül’den bu yana düşüşte. O gün, Bitcoin fiyatı 11 bin 300 dolarlık alanı terk etti ve 11 bin dolarlık direncin altına düştü ve sonunda 9 bin 900 dolar alanına ulaştı.

BTC daha sonra 10 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Ancak şu anda, çok sayıda yatırımcının BTC varlıklarını nakde çevirmesine rağmen, piyasa için bu seviyenin üzerinde kalmaya çalışıyor.

Ayılara mı Katıldılar?

Görünüşe göre 10’dan fazla BTC cüzdanının sahipleri, Bitcoin’lerden kurtulmak için ayılara katılmış durumda. Yazının yazıldığı sırada lider kripto para birimi CoinMarketCap’e göre coin başına 10 bin 218 dolardan el değiştiriyordu

Tanınmış analist Michael van de Poppe, panik satışı yapanların yanı sıra yakında artacak ümidiyle hala BTC’lerini tutanlarla alay eden bir tweet bile yayınladı:

“Ah, BTC sonsuza kadar bu 10 bin dolar seviyesinde kalacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner