Yükleniyor...

Bybit Nedir, Ne İşe Yarar?

Bybit, 2018 yılında kural merkezi Singapur olan bir kripto para borsasıdır.

bybit borsasi

Bybit, 2018 yılında kural merkezi Singapur olan bir kripto para borsasıdır. Bybit Kurucu Ortağı ve CEO’su Ben Zhou’dur. Dünyanın en yüksek hacmine sahip borsalardan biridir. Bybit kripto para borsası dünyada hırsızlık olaylarına adı bulaşmamış kripto para borsaları arasındadır.

Bybit borsası hakkında bilmemiz gereken önemli bir şey bu platformun normal bir kripto ticaret platformu olmadığı, yani kripto paraları değil, sadece türevlerin ticareti yapılabilmektedir.

Şirket, dünya çapındaki bireysel ve kurumsal müşterilerine yenilikçi ticaret hizmetleri ve bulut madenciliği ürünleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra API desteği sağlıyor ve gelişmekte olan dijital varlık sınıfı için en güvenilir platform olma taahhüdünü sürdürmektedir.

Bybit borsası içinde işlem yaparken, kripto paraların ticareti değil, bu kripto paralara bağlı olan kontratlar alınıp satılmaktadır. Bybit, sürekli türev ticareti, kredili işlemler, akıllı ticaret sistemi, son teknoloji fiyatlama sistemi gibi birçok sistemle gelen ve tavsiye edilen kripto türev borsalarından biridir. 

bybit 1

Bybit Launchpool Nedir?

Bybit Launchpool, kullanıcıların mevcut kripto para birimlerini stake etme yoluyla, karşılığında ücretsiz olarak coin ya da token kazanabildiği bir platformdur.

Kullanıcı, başlatmış olduğu stake işlemini herhangi bir zaman sınırı olmadan iptal edebilmektedir. Yani istediği zaman stake ettiği token’ları unstake edebiliyor.

Stake etmek diye adlandırılan bu terim, kullanıcıların bir platform üzerinden pasif gelir elde etmesini sağlayan bir gelir yöntemidir. Stake terimi, POS (Proof Of Stake) mekanizması ile beraber kullanılmaya başlayan bir terimdir. Bu işlem mevcut kripto para varlıklarının, kullanıcı cüzdanlarında kilitlenerek pasif gelir elde etmesini sağlamaktadır.

Bybit Avantaj ve Dezavantajlar

Dünya’nın en popüler borsalarından biri olan Bybit’in avantaj ve dezavantajları şu şekildedir:

Avantajlar

  • Bybit borsası çok fazla sayıda ülkeden erişilebilirdir.
  • Tüm gerekli özelliklere sahip, kolay arayüzlü özellikleri olan mobil uygulaması bulunmaktadır.
  • 7/24 ulaşılabilir desteği olan müşteri hizmetleri servisi mevcuttur.
  • Düşük ticaret komisyonların dolayı talep görmektedir.
  • Bybit kripto para borsasının sağlam duvarlar üzerine kurulmuş bir güvenlik duvarı vardır. 

Dezavantajlar

  • Çevrimiçi bazı negatif dönüşlere sahiptir.
  • Sınırlı sayıda listelenen kripto para birimine sahiptir.
  • Yeni başlayanlar için tavsiye edilmemektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner