Yükleniyor...

Cardano (ADA) Ayı Piyasasını Yenebilir Mi? 22 Ekim 2022

Uzunca bir süredir içinde bulunduğumuz ayı piyasası kripto para ve Blockchain'in bütün paydaşlarını kötü etkilemeye devam ediyor.

Cardano Hacim Verileri Olumlu Sinyaller Veriyor

Uzunca bir süredir içinde bulunduğumuz ayı piyasası kripto para ve Blockchain’in bütün paydaşlarını kötü etkilemeye devam ediyor. Bunun yanı sıra Cardano (ADA) tarafındaki bazı veriler ADA’nın ayı piyasasını yenebileceğini gösteriyor.

Cardano’daki veriler ışığında ADA’nın ayı piyasası dinamiklerine karşın neler yapabileceğine gelin beraber bakalım. Cardano ayı piyasasını yenebilir mi?

Cardano (ADA) Ayı Piyasasını Yenebilir Mi?

Cardano Vasil Hard Fork’undan sonra iyi bir yolda gidiyormuş gibi duruyordu. Vasil’den sonra fiyatta beklenen değişimlerin hiçbiri karşılanmayınca işler kötüye gitti. Birçok yatırımcı satış yaptı ve fiyat aşağı yönlü gitti.

Stake ödülleri tarafında ise Cardano ağında stake yapanların sayısında büyük artışlar meydana geldi. Ağdaki staker sayısı son 30 günde yüzde 30 arttı. Buna karşın staker’ların elde etiği gelir ise yüzde 23,5 değer kaybetti.

ada

Bununla beraber pozitif verilere karşın yatırımcıların ADA’ya geçmeden önce düşünebileceği birkaç faktör vardı. Aşağıdaki verilerden de görülebileceği gibi son birkaç gün içinde gözlenen hızda keskin bir düşüş var. Bu düşüş ADA’nın cüzdanlar arası ortalama takas edilme sayısının düştüğünü bize gösteriyor.

ada1

Bunlara ek olarak ADA’nın geliştirilme faaliyetlerinde de geçtiğimiz ay bir düşüş yaşandı. Bu veriyi kullanan yatırımcılar için düşüş işareti olarak algılanabilir.

Bununla birlikte, Cardano’nun artan sayıda iş birliği ile ayı piyasasıyla mücadele ettiği de gözlemlendi.

Yakın tarihli bir güncellemede Cardano’nun Algorand ile ortaklık kuracağı açıklandı, bu ortaklığın uzun vadede Cardano için verimli olabileceği kanıtlandı.

Cardano yazı yazılırken CoinGecko verilerine göre 0,3464 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saatte 2,1 değer kazandı. Bununla birlikte son bir haftada ise yüzde 5,6 değer kaybetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner