Yükleniyor...

Cardano (ADA) için düğmeye basıldı! Analistler tarih verdi

Bazı uzmanlar Cardano'nun 2024 yılına kadar bir konsolidasyon aşamasında kalacağını öngördü.

cardano

Bazı uzmanlar Cardano’nun 2024 yılına kadar bir konsolidasyon aşamasında kalacağını öngördü. Öte yandan sabırlı yatırımcılar bunu birikim yapmak ve bir sonraki boğa piyasasına hazırlanmak için bir şans olarak yorumladı.

2024 kritik yıl

Cardano (ADA), uzatılmış konsolidasyon aşaması nedeniyle dikkat çekerek kripto topluluğu ile uzmanlar arasında tartışmalara yol açtı. 2018’den 2020’ye kadar olan döneme benzeyen bu istikrar aşaması, ADA’nın gelecekteki yönü hakkında soru işaretleri yarattı.

Tarihsel kalıplar tekrarlanırsa, ADA Temmuz 2024’e kadar bu konsolidasyon aşamasında devam edebilir. Ancak tahminlere göre, COVID-19 piyasasındaki çöküş gibi beklenmedik olaylar araya girmezse, Cardano potansiyel olarak Aralık ayı gibi erken bir tarihte de yükseliş ivmesi kazanmaya başlayabilir.

Önde gelen kripto analisti Ali Martinez, Cardano’nun devam eden konsolidasyonuna dikkat çekti. Bunu 2018-2020 döngüsüyle karşılaştıran Martinez, şu anda 62. haftasında olan ADA’nın mevcut döngüsünün, önceki döngüden önemli ölçüde daha düşük coin hacmi içerdiğini belirtti. Bu durum, beklenmedik piyasa aksaklıkları yaşanmadığı sürece yaklaşan bir kırılma olasılığına işaret ediyor. Zira, Cardano’nun fiyatı tarihsel olarak konsolidasyon aşamalarının sonunda önemli yükselişler görmüştü.

ADA’nın şu anki işlem fiyatının yüzde 2,06’lık bir düşüşü yansıttığı kaydedildi. Bu düşüş, genel piyasa duyarlılığını etkileyen ABD TÜFE verilerinin açıklanmasını takip etti. Bununla birlikte, ADA’nın konsolidasyon aşaması bağlamında, kripto para biriminin 0,45 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştığı ve yakın gelecekte yukarı yönlü bir hareket potansiyeline ışık yaktığı da belirtildi.

Yıldan yıla bakıldığında, ADA bir önceki seviyesi olan 0,38 dolardan yaklaşık yüzde 37’lik bir düşüş yaşadı. Bu durum bazı yatırımcıları endişelendirse de, ADA’nın performansını genişletilmiş konsolidasyon içinde değerlendirmenin önemine vurgu yapıldı. Bu aşamada, insanlar varlığı daha düşük bir fiyattan satın alıp istenen fiyat seviyelerine ulaşmasını bekledikçe yeni benimsemenin gerçekleşeceği öngörüldü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner