Yükleniyor...

Dövmeleri NFT’ye dönüştüren makine: Her kullanımda para kazandırıyor!

Blackdot isimli şirket, NFT olarak kullanılabilir bir dövme makinesini tanıttı.

Blackdot isimli şirket, NFT olarak kullanılabilir bir dövme makinesini tanıttı. Yapılan her dövmenin tıpkı NFT’ler gibi eşsiz olacağı belirtilirken, ayrıca eserin sanatçısının da dövmenin her kullanımında telif parası alacağı kaydedildi.

Benzersiz olacak

Austin merkezli Blackdot, blokzincirinde saklanan ve NFT olarak ikiye katlanır dövme yapabilen bir makineyi tanıttı. Makineden çıkan tasarımlar, kullanıldığında sanatçıların telif hakkı kazanmasına olanak tanıyacak. Ünlü dijital sanatçı Tyler Hobbs tarafından desteklenen projede “türünün tek örneği” dövmeler yaratılacak.

Hobbs, “Blackout cihazının neler yapabildiğini görmeye başladığımda, elde edebildiği hassasiyet ve ayrıntı seviyesi akıllara durgunluk veriyordu.” diyerek, “Bu çok doğal bir uyum gibi göründü, dijital ve insanın bu karışımı, insan ve makineyi bir şekilde birleştirmek sanatsal olarak benim için gerçekten büyük bir tutku ve bu yüzden Blackdot ile çalışma fırsatı benim için gerçekten heyecan vericiydi.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Hobbs’un Fidenza isimli koleksiyonundan parçalar geçmişte milyonlarca dolara satılmıştı.

Ayrıca Blackdot, alıcıların NFT olarak da sahip olacakları dövmeler yaratacak bir dizi farklı sanatçıdan özel tasarımlar sunmayı planladığını belirtti.

Elle yapılandan daha ayrıntılı

Şirket, müşteriye dövme yapmadan önce Blackdot cihazının, her müşterinin cilt tipine uygun nokta derinliğini belirlemek için az sayıda gizli test noktası (insan saçı ile yaklaşık aynı çapta) kullandığını söyledi.

Blackdot CTO’su Yan Azdoud, “Sanatçılar, Blackdot cihazının eserlerini cilt üzerinde yeniden üretebilmesindeki aslına uygunluk ve doğruluk karşısında her zaman hayrete düşüyorlar.” dedi ve ekledi:

“Gri tonlamalı noktalarımızın çapı 25 mm ve bunlara cerrahi hassasiyetle dövme yapabiliyoruz, bu da elle dövme yapılamayan son derece ayrıntılı tasarımları gerçekleştirmemizi sağlıyor.”

Ayrıca Blackdot’un CEO’su ve kurucusu Joel Pennington, şirketin yeni ürününün “kültürü değiştirme ve insanların sanat, dövme ve kendini ifade etme hakkındaki düşüncelerini değiştirme gücüne sahip olduğuna” inandığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner