Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson, Alonzo Güncellemesine Kadar FUD Fırtınası Hakkında Uyardı

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson Twitter, Reddit ve diğer sosyal medya platformlarındaki Cardano FUD’u hakkında yorum yaptı.

cardano ada kurucusu hoskinson alonzo guncellemesine kadar fud firtinasi hakkinda uyardi

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson Twitter, Reddit ve diğer sosyal medya platformlarındaki Cardano FUD’u hakkında yorum yaptı. Cardano, Alonzo güncellemesini piyasaya sürmeden hemen önce bir FUD fırtınası ile karşı karşıya kalmıştı.

Hoskinson, Cardano blokzincirinin ilk kez böyle bir eleştiri ve FUD yağmuru ile karşı karşıya kalmadığını söyledi. Geçen yıl, ağa proof of stake (PoS) getiren güncelleme olan Shelley’in başlatılmasından önce de gerçekleştirdiğinin altını çizdi. 

“Büyük FUD Fırtınası Devam Ediyor”

Hoskinson, mevcut “büyük FUD dalgasını” şaşırtıcı bulmadığını ve beklediğini tweet’ledi. Hoskinson bu güncellemenin diğer Cardano güncellemeleri gibi, insanların anlamadıkları ve tehdit altında hissettikleri şeylerden biri olduğunu söyledi.

Cardano’ya ve yakın zamanda başlatılan testnet’e en büyük saldırıyı, Ethhub.io’nun kurucu ortağı ve Ethereum topluluğunun önde gelen bir üyesi olan Anthony Sassano yaptı. 

Sassano Pazar günü, Cardano blokzincirinin bozulduğunu iddia etti. Reddit’te paylaşılan ekran görüntülerini yayımladı ve yakın zamanda piyasaya sürülen Minswap platformunun birkaç büyük sorunla karşılaştığını söyledi. Ona göre Cardano’nun EUTXO’su artık her blokta yalnızca tek bir işlem gerçekleştirebildiğinden, kullanıcılar için temelde yararsızdı.

Ancak, IOHK ekibi Twitter’da neler olduğunu ve Anthony Sassano ile diğer kullanıcıların şikayetlerinin neden “gürültü ve FUD” olduğunu açıklayan uzun bir ileti dizisi yayınladı.

Havuzların %64’ü Alonzo’ya Hazır

Geçtiğimiz gün aktardığımız üzere, IOHK ekibi PoolTool tarafından sağlanan verileri paylaştı ve stake havuzlarının %64’ünün 1.29.0 Alonzo Node’una yükseltildiğini duyurdu. 

6 Eylül’e kadar yükseltilmesi beklenen havuz sayısı %70 idi. Bu nedenle hedefe neredeyse ulaşıldı. IOHK ekibi ayrıca, Alonzo’nun piyasaya sürüleceği gün olan 12 Eylül’de Cardano stake havuzlarının en az %80’inin güncellemenin lansmanı için hazır olmasını bekliyor.

Alonzo’nun piyasaya sürülmesinden önce akıllı sözleşmeler için test ağı 1 Eylül’de etkinleştirilmişti. Haberin ardından Cardano’nun yerel token’ı olan ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 dolara yükseldi. ADA 2021’in başından bu yana %1.567 gibi büyük bir artış gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner