Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson, Eleştirilere Ekosistem Haritasıyla Yanıt Verdi

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Cardano hakkındaki eleştirileri yanıtlamaya devam ediyor.

cardano ada kurucusu hoskinson elestirilere ekosistem haritasiyla cevap verdi 1

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Cardano hakkındaki eleştirileri yanıtlamaya devam ediyor. Hoskinson bu sefer de Twitter üzerinden Cardano ekosisteminin haritasını yayınladı. Haritada ağa destek veren tüm kuruluşlar ve işletmeler, geliştirici araçları, cüzdanlar, altyapı sağlayıcıları, borsa ve araştırma merkezleri yer alıyor. 

Haritada en dikkat çeken uygulama ise, e-ticaret platformu Bondly oldu. Diğer dikkat çeken isimler ise Zürih merkezli GenTwo AG ve kripto para likidite sağlayıcısı Algoz şeklinde. 

Cardano ile Ortaklık Yapan Hükümetler

Büyük piyasa değerine rağmen Cardano, üzerinde çalışan herhangi bir kayda değer uygulamanın bulunmaması nedeniyle, bir ‘ghost chain’ olarak sıklıkla eleştiriliyor.

Yine de Hoskinon’un haritası, Cardano’nun Gürcistan, Moğolistan ve Etiyopya gibi ülkelerle ortaklık kurduğunu gösteriyor. Daha önce de aktardığımız üzere Hoskinson, geçtiğimiz günlerde Afrika’daki yeni anlaşmaların milyonlarca kullanıcıyı Cardano ekosistemine getirebileceğinden bahsetmişti. 

Geçtiğimiz Şubat ayında IOHK, Wyoming Üniversitesi’ne 500.000 dolar değerinde ADA bağışladı. Hoskinson, bağışın sadece listeye başka bir ortak eklemek için yapıldığı eleştirilerini reddetti:

“Bir araştırma laboratuvarı kuruyoruz ve insanlar orada makale yazıyor, protokol geliştirme yapıyor. Belki de yorum yapmadan önce makaleyi gerçekten okumalısın.”

Cardano’daki Varlık Sayısı 1.000’i Aştı 

Cardano, 1 Mart’ta Mary hard fork’unu gerçekleştirdi ve böylece kullanıcıların yerel token’lar oluşturmasına olanak tanıdı. Blokzincirinde şu ana kadar 1.164 token yaratıldı. 

Ancak Cardano, farklı merkeziyetsiz uygulamaları barındırmak ve Ethereum ile rekabet edebilmek için herhangi bir akıllı sözleşme işlevini henüz etkinleştirmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner