Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Cardano (ADA) Cardano (ADA) Yükselişte! ADA'nın Yükselişinin Sebepleri Ne?

Cardano (ADA) Yükselişte! ADA’nın Yükselişinin Sebepleri Ne?

ABONE OL:google-news

Cardano’nun (ADA) fiyatı son aylarda artıyor ve şimdi en son Ocak 2018’de görülen seviyelere ulaştı.

Cardano’nun (ADA) fiyatı, protokol için yaklaşan gelişmeler ve kripto para birimi spekülatörleri arasında olumlu bir duyarlılık nedeniyle geçen gün %30 arttı. Yazının yazıldığı sırada popüler kripto para birimi 0,44 dolardan işlem görüyordu. Bu rakamlar en son üç yıl önce Ocak 2018’de görülmüştü. CoinMarketCap verilerine göre ADA, son 24 saatte %28, son 7 günde ise %34 oranında yükseliş yakaladı.

2017 yılında Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından başlatılan Cardano, kullanıcıların blok zincirinin üstünde akıllı sözleşmeler yapmalarına olanak tanıyan bir Proof of stake protokolüdür. Mevcut versiyonu “Shelley”, çok yıllı, beş aşamalı lansmanının ikinci aşamasının başlangıcını işaret ederek 2020’de stake etme ödüllerini verdi.

Şimdi, temel katalizörlerin yaklaşmasıyla ve uygun bir teknik tabloyla, spekülatörler ADA’ya yığılıyor.

Bu ayın ilerleyen günlerinde Cardano, kendi blok zincirinde yerel varlıkların piyasaya sürüldüğünü görecek ve kullanıcıların kendi token’larını çıkarmasına izin verecek ve bu da Cardano’da çalışacak. Projenin geliştiricileri, bu tür token’ların Ethereum üzerinde çalışan çok popüler ERC-20 token’ları gibi mevcut blok zincirlerinden daha hızlı ve daha ölçeklenebilir olacağını söylüyor.

Bir başka olumlu katalizör de Mart ayında Cardano’nun stake havuzlarının (yaklaşan) tamamen ademi merkezileştirilmesidir. Cardano’nun geliştirme ekibi IOHK’nın geçen yıl gönderdiği bir gönderiye göre, ağın blok üretimi tamamen merkezden dağıtılacak, yani IOHK’nın artık ağda oynayacağı bir rol olmayacak (geliştirme dışında).

Bu arada, aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, ADA geçtiğimiz gün 0.35-0.37 dolarlık büyük bir direnç seviyesinden çıktı ve bu durum, trader’ların ve piyasa katılımcılarının şimdi önemli düşüşlerin olduğu son birkaç haftadan daha yüksek fiyatlardan değer verdiğini gösteriyor.

Ekran Resmi 2021 02 02 19.03.52

ADA ayrıca, bir piyasa eğilimini belirlemek için son dönemlerdeki ortalama fiyatları hesaplayan trader’lar tarafından kullanılan popüler bir gösterge olan 34 günlük hareketli ortalamanın çok üzerinde işlem görüyor ve güçlü bir yükseliş eğiliminde kalıyor.

download

Ancak dalgalanmaya rağmen ADA’nın 2018’in ilk haftasında önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.41 dolara ulaşması için hala uzun bir yolu var tabi WallStreetBets benzeri bir pump görmediği sürece.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDecrypt
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar