Yükleniyor...

Cardano (ADA) Hacim Verileri Olumlu Sinyaller Veriyor

Akıllı sözleşmeler platformu Cardano (ADA), Vasil ve Daedalus güncellemelerinin meyvesini topluyor olabilir.

Cardano Hacim Verileri Olumlu Sinyaller Veriyor

Akıllı sözleşmeler platformu Cardano (ADA), Vasil ve Daedalus güncellemelerinin meyvesini topluyor olabilir.

Popüler kripto para platformlarından Cardano, ekosistemini ve ağ yapısını geliştirmeye devam ediyor. Sosyal medyada trend olan ve Merge gibi ses getiren Vasil Hard Fork‘u, ADA fiyatını yükseltmeyi başaramamıştı. Proje ekibi, yansıma olmamasını piyasa koşullarına bağlayarak yeni geliştirmelerin sinyallerini verdi. Geçtiğimiz günlerde platform, Daedalus güncellemesini yayımladı.

Cardano Daedalus Etkisiyle Hacimleniyor

Akıllı sözleşmeler ve uygulama geliştirmeleriyle popülerlik kazanan ADA, kripto piyasa değerine göre 5.sırada (stablecoin’ler hariç) güçlü duruşunu sürdürüyor.

Kripto ayı piyasasından etkilenen proje, bu süreci olumlu geliştirmelerle geçirdi. Birçok büyük projelerin iflas ettiği ve davalık olduğu dönemde, Cardano ekibi geliştirmelerine tüm hızıyla devam etti. Özellikle Terra krizinden etkilenen piyasa, ADA tarafını yıkmayı başaramadı.

Popüler şirket, geçtiğimiz günlerde yeni geliştirme olarak Daedalus güncellemesini sundu. Topluluğunun ilgi gösterdiği bu gelişme ADA tarafına olumlu sinyaller verdi.

Cardano Verileri, ADA Tarafında Neler Oluyor?

Daedalus güncellemesiyle ADA, Ledger teknolojisini tam anlamıyla desteklemeye başlayacak. Bu yükseltme ayrıca, yeni özelliklere öncelik verecek.

Cardano, ekosistemini geliştirmek ve iyileştirmek için ilerleme kaydetmesine rağmen fiyatlanmayı başaramadı. Ancak, son birkaç gündür geliştirme tarafını gösteren metriklerde hafif bir artış yaşandı.

Cardano Verileri ADA Tarafinda Neler Oluyor

Geliştirme faaliyetindeki artış, bazı yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Ancak ADA cüzdanları geçtiğimiz ay gelişmelerden pek etkilenmedi. Stake eden kullanıcıların sayısında yaklaşık yüzde 7’lik bir azalma yaşadı.

Kullanıcıların platforma ilgisinin azalma nedenlerinden biri de stake gelirlerinin azalması olarak öne çıkıyor. ADA stake gelirlerinde, son 30 günde yaklaşık yüzde 23’lük bir düşüş yaşandı.

ada stake gelirleri

Bu verilere göre, topluluk popüler proje hakkında olumsuz düşüncelere kapılmış olabilir. Metriklerde yaşanan düşüşler, fiyat bazlı düşüşleri de beraberinde getirebilir.

Ancak tüm bu düşüşler ve ilgisizliğe rağmen, ADA hacmi son iki gündür artış yaşadı. Hacimdeki büyük bir artış, piyasa değerinde de güçlenmeyi beraberinde getirdi. Cardano kripto piyasa değerinde yüzde 1.5’lik bir yükseliş yaşadı.

ada marketcap

Hacimdeki artış, uzun vadeli görünümde projenin devamlılık sergileyeceğini gösteriyor olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner