Yükleniyor...

Cardano Kurucusu Hoskinson, DeFi’a Takıntılı Olduğunu Söyledi

Cardano'nun kurusucu, IOHK CEO'su Charles Hoskinson, en son yayınlanan YouTube videosunda Cardano’nun merkezi olmayan finans sektörüne girmesiyle ilgili konuştu.

charles hoskinson defi

Cardano’nun kurusucu, IOHK CEO’su Charles Hoskinson, en son yayınlanan YouTube videosunda Cardano’nun merkezi olmayan finans sektörüne girmesiyle ilgili konuştu. Hoskinson, son dönemlerde DeFi konusunda takıntılı olduğunu da dile getirdi.

Cardano kurucusu, Emrugo ile yeni bir ortaklık kurduklarını dile getirdi. Ünlü isim, şu ifadeleri kullandı:

“Emrugo ile ortaklık kurduk ve şu anda onlarla istikrarlı bir kripto paranın lojistiği üzerinde çalışıyoruz, her şeyin doğru çalıştığını doğrulamak için önce ergo üzerine inşa edeceğiz ve sonra çekeceğiz. Bu algoritmik bir stablecoin olacak. MakerDAO’dan önemli ölçüde daha iyi olacağını düşünüyoruz. Bu, şu anda devam eden birçok DeFi olayından sadece biri.”

Hoskinson, kaynakların uygun şekilde sağlandığından ve arkalarında doğru ekiplerin bulunduğundan emin olmak için merkezi olmayan finansla ilgili birçok tartışmaya “doğrudan dahil olduğunu” iddia ediyor.

DeFi’ın Ethereum’u nasıl canlandırdığından bahseden Hoskinson, bu alandaki ilk hamle avantajının aslında bir dezavantaj olduğunu belirtiyor:

“Bu ağ etkileri geçiciydi ve genellikle hatalar, yaralar ve patlamalarla kaplıydı. Aslında DeFi için ikinci hareket eden kategorisinde yer alıyorsanız bu alanda ilk hareket edenlerden çok daha fazla şansımız olacak.”

5,1 milyondan fazla ETH (bugünün fiyatına göre 7,83 milyar dolar) artık çok sayıda DeFi uygulamasında kilitlenmiş olsa da, bazı endüstri aydınları şüpheci bir tavır sergiliyor.

Harekete Zarar Veriyor

DeFi alanındaki en dikkat çekici trendlerden biri, Ethereum’un Bitcoin için ana “Katman 2” çözümü olarak ortaya çıkmasıdır. Bitcoin’in ERC20 versiyonunun en büyük versiyonu olan Wrapped Bitcoin’in (wBTC) şu anda kilitli değeri 400 milyon dolara yaklaşıyor.

wbitcoin

Merkezi gözetim konusunda çekinceler olsa da, Hoskinson sentetik token’ların sadece moda kelimeler olmadığına inanıyor:

“Bunlar, önümüzdeki 12-24 ay içinde görmek isteyeceğim şeyler.”

Hoskinson ayrıca Adam Back ve Tone Vays gibi Bitcoin maksimalistlerine de değinerek, diğer coinlerin görmezden gelinmesinin harekete zarar verdiğini iddia ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner