Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri VeChain (VET) ve BMW, İkinci El Otomotiv Alımında Şeffaflık Getiriyor

VeChain (VET) ve BMW, İkinci El Otomotiv Alımında Şeffaflık Getiriyor

ABONE OL:google-news
StormGain

VeChain (VET), araçları sahtecilikten uzak tutan bir otomatik güvenlik platformu geliştirmek için Alman otomobil üreticisi BMW ile işbirliği yapıyor.

İki şirket, kilometre, onarım ve ek hizmetler gibi araç verilerini toplayacak olan blok zinciri tabanlı merkezi olmayan uygulama (dApp) VerifyCar’ı piyasaya sürmeyi planlıyor. DApp, verileri güvende ve bozulmamış halde tutan VeChainThor blok zinciri üzerinde çalışacaktır.

VeChain (VET) Verileri Blockchain Ağında Saklayacak

Ayrıca BMW, VerifyCar kullanıcılarının toplanan veriler üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğunu şu şekilde vurgulamaktadır:

“Uygulamaya erişerek, kullanıcı hangi verileri kime aktarmak istediğine karar verir (örneğin, bir servis veya potansiyel bir alıcı). Alıcılar, verileri “dijital parmak izleri” ile veya VeChain blok zincirindeki referans damgaları ile karşılaştırabilir. Net veriler ve Blockchain eşleşmesindeki bilgiler örtüşürse alıcı, verilerin doğru olduğuna emin olur.”

Otomobil şirketi ayrıca, kilometre gibi verilerin gerçek zamanlı olarak toplandığını ve BMW tarafından sağlanan donanımın yardımıyla VeChain’de depolandığını söylüyor. Şirket, aracın kilometresini değiştirmeye çalışan bir otomobil sahibinin, yerel veriler blok zincirine kaydedilen verilerle eşleşmeyeceği için yakalanacağını açıkladı.

BMW’ye göre VerifyCar, tüketicileri daha iyi bir fiyat elde etmek için kilometre, hasar ve onarım gibi araç verilerini kasıtlı olarak manipüle eden satıcılardan korur. Otomotiv devi, veri manipülasyonunun satılan her araç için ortalama 3.000 Euro’ya mal olduğunu tahmin ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDailyhodl
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar