Yükleniyor...

Cardano Kurucusu Hoskinson IMF’yi Eleştirdi

Input Output Global'ın CEO'su ve Cardano Vakfı'nın kurucusu Charles Hoskinson IMF’yi eleştirdi.

cardano kurucusu hoskinson imfyi elestirdi

Input Output Global’ın CEO’su ve Cardano Vakfı’nın kurucusu Charles Hoskinson IMF’yi eleştirdi. 

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) son açıklaması, kripto topluluğunda tepki çekti. IMF yaptığı son açıklamada kripto varlıkların benimsenmesinin gelişmekte olan ülkelerin finansal istikrarını tehdit ettiğini söyledi. IMF’nin bu açıklaması, El Salvador ve Bitcoin’i benimseme yolunda adımlar atan diğer Latin Amerika ülkelerine yanıt niteliğinde oldu. Lider oracle Chainlink tarafından sağlanan verilere göre Hindistan, Pakistan ve Vietnam gibi ülkelerde kripto varlıkların benimsenmesi hızlanıyor.

IMF, kripto varlıkların üçüncü dünya ülkelerinde benimsenmesini ise, makroekonomik politikalar, verimsiz ödeme sistemleri, merkez bankalarına güvenin düşük olması, yüksek enflasyon ve yerel para birimlerindeki istikrarsızlık faktörleri ile açıklıyor.

Hoskinson IMF’yi Eleştirdi

Hoskinson dün akşam attığı tweet ile IMF’nin bu açıklamasını eleştirdi. Kripto varlıkların insanları, IMF ve yerel merkez bankalarının kontrol ettiği hiperenflasyondan ve oldukça merkezileşmiş yapılardan kurtaracağını söyledi.

Snowden Benzer Görüşlere Sahip

Daha önce aktardığımız üzere, ABD’li eski casus Edward Snowden da CBDC’leri eleştirmişti. Fed’in piyasaya sürmeyi düşündüğü dijital dolara odaklanan Snowden, CBDC’leri “kripto sapkınlığı” ve “kriptofaşist para birimi” olarak nitelendirdi. Çünkü olası bir FedCoin Amerikalıların tasarruflarını sıfıra indirecek ve onları CBDC’lerini hızlı bir şekilde harcamaya zorlayacak. Snowden ayrıca, Fed’in bu yolla insanların parası üzerinde tam bir kontrole sahip olacağını ve nasıl harcayabileceklerine karar verebileceklerini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner