Yükleniyor...

Celsius Alacaklıları Tekrardan Mahkemeye Başvurdu

İflasını açıklayan kripto kredi platformu Celsius, müşterilerinin açtığı yeni bir davayla karşı karşıya.

Celsius Alacaklilari Tekrardan Mahkemeye Basvurdu

İflasını açıklayan kripto kredi platformu Celsius, müşterilerinin açtığı yeni bir davayla karşı karşıya.

İflas eden kripto para kredi kuruluşu Celsius, müşterilerin varlıklarını kurtarmak için harekete geçmesiyle yeni hukuki sorunlar ile karşılaşmaya başladı.

Celsius Tekrardan Dava Edildi

Celsius, bu yıl Haziran’da kripto para çekimini durdurmuştu. İflasını açıklamasının ardından davada alacaklı koruması isteyen şirket, isteğinde haklı görüldü ancak müşteriler aynı fikirde değil.

Celsius’ta saklama hesabı hizmetine sahip 64 kişiden oluşan grup, ABD Güney New York İflas Mahkemesi’ne varlıklarını kurtarmak için şikayetçi oldu.

Mahkeme belgelerine göre alacaklılar, Celsius’un saklama hizmetinde tutulan toplamda 22,5 milyon dolardan fazla değerde kripto varlığını kurtarmaya çalışıyor. Alacaklı grubunu iflas odaklı hukuk şirketi Togut, Segal & Segal temsil ediyor.

celsius

Davacı taraf, Celsius’un saklama hizmetleri dahil hiçbir programdan çekime izin vermediğini belirtiyor. Şikayet dilekçesine göre bu durum, saklanan varlıkların her zaman kullanıcılarda kaldığını söyleyen bir başlık içeren alacaklı kullanım koşullarıyla çelişiyor.

Celsius’un kullanım koşullarına göre, platformun saklama cüzdanında tutulan tüm dijital varlıklar müşterilerde kalıyor ve Celsius’a transfer edilmiyor.

Celsius, en son Nisan 2022’de revize edilmiş kullanım koşullarında ise şöyle yazıyor:

“Celsius, saklama cüzdanında tutulan dijital varlıkları, sizin tarafınızdan talimat verilmediği veya geçerli mahkeme emri, yetkili düzenleyici kuruluş, devlet kurumu tarafından veya ilgili yasa gereğince talep edilmediği sürece transfer etmez, satmaz, ödünç vermez veya yeniden ipotek etmez”

Kullanıcıların Celsius sisteminde kalan paraları almak için açtığı dava Celsius’un bu yıl uğraştığı bir başka şey daha oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner