Yükleniyor...

Compass Mining, Georgia Tesisini Kapatabilir

Kripto para madencilik donanım ve barındırma şirketi Compass Mining artan enerji fiyatları nedeniyle Georgia tesislerini kapatmayla karşı karşıya.

Middleman Compass Georgia Tesisini Kapatacak

Kripto para madencilik donanım ve barındırma şirketi Compass Mining artan enerji fiyatları nedeniyle Georgia tesislerini kapatmayla karşı karşıya.

Şirket eyalette artan enerji fiyatları sebebiyle kapatabileceği tesisteki 5 bin madencilik aletini Teksas‘a taşıyacak.

Compass Mining, Artan Enerji Maliyetleriyle Boğuşuyor

Şahıs yatırımcıların madencilik yapmasına olanak sağlayan Compass Mining, Georgia’daki iki tesisini artan enerji maliyetleri sebebiyle kapatabilir. Şirketin sahibi Dynamics Mining‘in Compass’ın faturaları ödemediğini iddia ederek ikisi arasındaki barındırma sözleşmesini feshetmesinin ardından Maine merkezli barındırma tesislerinden birini kaybetmişti. Bu kez benzer bir durum Georgia tesisi için de söz konusu.

Şirketin CEO’su Thomas Heller konu hakkındaki açıklamasında şöyle dedi:

“Yerel enerji dağıtıcısının fiyatları yüzde 50’ye yakın artırması Bitcoin madenciliğine çok fazla maliyete sebep olacak”

Heller, Georgia sitesinin Compass müşterileri için yaklaşık 5.000 makine veya yaklaşık 15 megawatt (MW) barındırdığını söyledi. Ortak CEO, operatörün Compass için toplam 8.000 makineye veya 25 MW’a ev sahipliği yaptığını söyledi.

Müşteriler,Compass Mining’ten gelen bir mailin ekran görüntüsünü sosyal medyada paylaşarak operasyonlarını Teksas’taki tesise taşınabileceğini duyurdu. CEO Heller, Compass’in bu durumunu en kısa sürede çözmek için çalışacağını ve durumdan etkilenen kullanıcılarına kredi vereceklerini açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner