Yükleniyor...

Celsius, İflas Planını Güncelledi!

Kripto borç platformu Celsius, Fahrenheit konsorsiyumundan gelen teklifi geliştirmek amacıyla iflas planını güncelledi.

celsius kripto para

Kripto borç platformu Celsius, Fahrenheit konsorsiyumundan gelen teklifi geliştirmek amacıyla iflas planını güncelledi.

Terra krizinin patlak verdiği dönemde iflas eden Celsius, iflas süreçlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Arrington Capital ve US Bitcoin Corp‘un da aralarında olduğu Fahrenheit konsorsiyumu, Celsius varlıklarını almak için adım atmıştı. Teklifi onaylanan Fahrenheit‘e karşı hamle yapan Celsius, iflas planlamasında güncellemeye gitti.

Celsius, Fahrenheit Öncesi İflas Planını Güncelledi!

Kripto borç kuruluşu Celsius, Fahrenheit’in kabul gören teklifi neticesinde iflas planlamasında güncellemeye gitti. Bu güncellenmiş planın, New York iflas mahkemesi tarafından kabul edilmesi bekleniliyor.

Ancak Celsius‘un güncellenmiş iflas planı, kripto topluluğundan tepki çekti. Hukuk firması McCarter & English‘ten David Adler, Celsius‘un yaptığı hamlenin tüketici kredisi yasalarını çiğnediğini belirtti. Adler, davada yer alan alacaklıların, Celsius’un teminatlarını iade etmemesi nedeniyle yeni planın karşısında duracağını aktardı.

Adler, Celsius’un süreçlerde sistematik ilerlediğini ve iflas planını elinde tutmaya çalıştığını iddia etti. Adler’e göre, Celsius, müvekkillerini bir haftadır görmezden geliyor.

Ayrıca, Fahrenheit’in teklifi ile birlikte, yeni oluşturulacak şirket 500 milyon dolara yakın bir sermaye alacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner