Yükleniyor...

Celsius’un Davalara Harcadığı Para 3 Milyon Doları Geçti

Celsius Network, iflas sonrası yer aldığı davalarda 3 milyon dolardan fazla para ödedi.

Celsiusun Davalara Harcadigi Para 3 Milyon Dolari Gecti

Celsius Network, iflas sonrası yer aldığı davalarda 3 milyon dolardan fazla para ödedi.

Kripto para piyasasındaki düşüş nedeniyle birçok kripto odaklı şirket iflas verdi. Kripto hedge fonu olan Three Arrows Capital ile başlayan iflas başvuruları, kripto borç verme platformu Celsius Network‘e kadar uzandı. Uzunca bir süredir iflas davalarıyla boğuşan şirket, davalarda yüklü miktarda para harcadı.

Celsius, Davalar için 3 Milyon Dolardan Fazla Ödeme Yaptı

Celsius Network‘ün likidite kriziyle birlikte çökmesinin ardından kripto para piyasasındaki birçok kullanıcı para kaybetti. Elbette kaçınılmaz olarak buna şirketin de kendisi de dahil oldu. Celsius, çöküşünün ardından kurtarma planları yapsa da henüz suyun yüzeyine çıkabilmiş değil.

Son çıkan belgelere göre, hukuk firması Kirkland ve Ellis, 13 Temmuz ile 31 Temmuz arasında, Celsius’tan Bölüm 11 davalarında Celsius’u temsil ettiği için yaklaşık 2.6 milyon dolar ücret talep etti.

Bir diğer yasal temsilci olan Akın Gump ise benzer bir dosyaya göre 13 Temmuz ile 31 Ağustos arasındaki hizmetleri için yaklaşık 750 bin dolar talep etti. Bu da Celsius’un toplam 3 milyon dolardan fazla hukuksal işlem ücreti ödediğini ortaya koyuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner