Yükleniyor...

Bitcoin Ethereum ve XRP Analizi! 17 Ekim 2022

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 0,7'lik yükselişle 964 milyar dolara ulaştı.

bitcoin analizi

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 0,7’lik yükselişle 964 milyar dolara ulaştı. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP‘deki fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? XRPdeki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0,7 değer kazandı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, uzun süredir hareketine devam ettiği 19-20 bin dolarlık bandında seyretmeye devam ediyor. Bitcoin’in bu fiyat seyri kripto paralardaki düşüşün ve sabit seyrin devam edişine işaret etti. Bitcoin bulunduğu hareket bölgesiyle itibariyle 19 bin dolarda hareketine devam ediyor.

btc gunluk 4

Bitcoin‘in bu seviyelerden tepki alarak yeniden 20 bin dolar bandında tutunması kripto para piyasasındaki bu durgun seyri değiştirebilir. Eğer buradan bir düşüş gerçekleşecekse Bitcoin’deki bir sonraki durak 17-18 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 20 bin dolar bandına tutunmak olacaktır. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 19 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Piyasadaki düşüş yönündeki hareketler Ethereum’a da ciddi momentum kaybettirdi. Buna karşın Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 2’lik yükseliş yaşadığını görüyoruz.

ethereum gunluk 4

Ethereum’da bir sonraki hedef 1400 dolar bölgesini test etmek diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1.000 dolar bandı olabilir. Yazı hazırlandığı an itibariyle Ethereum 1.300 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

XRP Fiyat Analizi

Piyasa değeri bakımından piyasanın 6. coini olan XRP de güne yükselerek başladı. Güne 3 düşerek başlayan XRP Bitcoin’deki yükselişin tersi yönünde hareket etti.

xrp gunluk

XRP’deki en güçlü destek şu anda 0.46 dolar bölgesi diyebiliriz. Buradan bir aşağıdaki destek ise 0.4 dolar bandı. Bir üst direnç ise 0.55 dolar seviyesi. Yazı yazıldığı an itibariyle XRP 0.46 dolardan işlem görüyor.XRP canlı fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner