Yükleniyor...

Chainalysis, Balinaların Fiyat Düşüşü Sırasında 3 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıkladı

Chainalysis'in raporuna göre balinalar geçen hafta büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) satın aldı.

bitcoin balinasi 3 milay rolar

Chainalysis’in raporuna göre balinalar geçen hafta büyük miktarlarda Bitcoin (BTC) satın aldı.

Blockchain analiz firması Chainalysis’e göre, büyük yatırımcılar geçen hafta Bitcoin’in fiyat düşüşünü fırsat bilerek daha fazla satın alım yaptı. Son piyasa istihbarat raporunda, Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell, “yatırımcı balinaların” geçen hafta 77.000 Bitcoin satın aldığını yazdı. Bu rakam şu anda 3 milyar doların biraz üzerinde bir değer. Bu rakamlar, Chainalysis’in zincir üzerindeki verileri izlemesine dayanıyor.

Bitcoin average cost of 12 month investors 768x529 1 653x450 1

Ortalama Satın Alma Fiyatlarına Dönülüyor

Rapora göre, Bitcoin fiyatı geçen yılki ortalama alım fiyatına döndü. Gradwell, ortalama satın alma fiyatının 37.800 dolar olduğunu kaydetti. Ekonomist, tarihsel olarak, hem Bitcoin hem de Ethereum için fiyatların genellikle bu maliyet fiyatına geri döndüğünü ve 2018’in kripto kışı dışında tipik olarak bir taban sağladığını söyledi.

ETH için, geçen yılki ortalama satın alma fiyatı 1700 dolar, bu çöküş sırasında geri dönmediği bir fiyat. Şu anda 2800 dolar civarında olan ETH’nin fiyatı bu seviyeden 1130 dolar daha yüksek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner