Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Chainlink (LINK) Coinbase Etkisi: Chainlink, Coinbase'de Listelenmesinin Ardından Değerini %117.2 Artırdı!

Coinbase Etkisi: Chainlink, Coinbase’de Listelenmesinin Ardından Değerini %117.2 Artırdı!

ABONE OL:google-news

Akıllı sözleşmeleri dış veri kaynaklarına bağlamayı amaçlayan Blockchain platformu Chainlink, geçtiğimiz günlerde Coinbase Pro ve Coinbase’de listelenmişti. Altcoin, Coinbase’de listelenmesinin ardından yatırımcıların ilgi odağı haline geldi ve sadece üç gün içinde değerini yüzde 117,2 artırarak 2,03 dolardan 4,41 dolara kadar çıktı.

Kripto para biriminin Coinbase’de listelenmesinden sonra görülen değer artışı “Coinbase Etkisi”ni bir kez daha göstermiş oldu. Spekülatörler tarafından çok övülen altcoin şu sıralar 4,22 dolardan el değiştiriyor.

ChainLink Fiyatı Coinbase

Chainlink, Coinbase Pro’da listelendikten sadece 8 saat sonra değerini yüzde 16,3 artırdı ve 12 saat sonra değer artışı yüzde 23,5’e kadar çıktı. Kripto para biriminin Coinbase’in bireysel yatırım platformunda listelenmesinden 8 saat sonra Chainlink değerini yüzde 34,1 artırırken, 12 saat sonraki değer artışı yüzde 62,8’e kadar çıktı.

Buna karşın bazı kişiler “Coinbase Etkisi”nin artık eskisi gibi fiyatlar üzerinde etkili olmadığını iddia ediyor. Coinbase’in fiyatlar üzerindeki azalan etkisinin dijital varlıkları listeleme konusunda daha gevşek standartlara sahip olmasından kaynaklandığı belirtiliyor. Ancak şimdiye kadar Coinbase’de listelenen kripto para birimlerin neredeyse tamamının fiyatındaki güçlü artışlar görüldü. Aşağıdaki kripto para birimleri borsada listelenmeye başlamasından sadece 8 saat sonra fiyatlarını güçlü bir şekilde artırdı:

  • 3 Mayıs 2017, Litecoin fiyatı yüzde 3 arttı.
  • 19 Aralık 2017, Bitcoin Cash fiyatı yüzde 9,9 arttı.
  • 17 Nisan 2019, Augur fiyatı yüzde 15,3 arttı.
  • 30 Mayıs 2019, EOS fiyatı yüzde 10,1 arttı

Coinbase’de listelenen ve fiyatını güçlü bir şekilde artıramayan tek kripto para birimi ise XRP oldu. 28 Şubat 2019’da borsada listelenmeye başlayan XRP’nin fiyatı o dönem yalnızca yüzde 0,22 arttı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar