Yükleniyor...

Birisi 1 Ethereum’a (ETH) 5.200 Dolar Ödedi!

Bir kripto para yatırımcısı, kısa bir süre önce Ethereum'un (ETH) 300 dolardan işlem gördüğü sırada Ethereum başına 5.

Ethereum ETH ETHE Fiyatı

Bir kripto para yatırımcısı, kısa bir süre önce Ethereum’un (ETH) 300 dolardan işlem gördüğü sırada Ethereum başına 5.200 dolardan ödedi.

Bu ayın başlarında Ethereum (ETH), tezgah üstü piyasa (OTC) Grayscale Ethereum Trust’ta (ETHE) yer buldu. Bireysel yatırımcılar ETHE hisseleri satın alarak kripto para ekosistemine giriş yapma fırsatı bulmuş oldu.

Yatırımcılar, Grayscale’in Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC) gibi sınırlı sayıda ETHE hissesi bulunduğu için yüksek primle işlem yapıyorlar. Bu hisseleri satın alan yatırımcılar normal kripto para yatırımlarında olduğu gibi bir süreçle karşı karşıya kalmadan, kolayca kripto para satın almanın keyfini sürüyorlar. Elbetteki bu keyfi sürmenin bir bedeli olarak yüksek prim ödemek durumunda kalıyorlar.

Şu anda Grayscale’daki ETHE hisseleri yaklaşık olarak 0.0962 ETH’a yani 30 dolara karşılık geliyor ve şirketin yönetimi altındaki dijital varlıkların toplam değeri 2.7 milyar dolar geçmiş durumda.

Bazı bireysel yatırımcılar, kripto para satın alırken mevcut prosedürlerle karşılaşmak, sıkıcı süreçlerle uğraşmak istemiyorlar. Bu noktada GBTC ve ETHE gibi hisselere yöneliyorlar. Buna karşın ETHE hissesi satın alanların bireysel yatırımcılardan ziyade ağırlıklı olarak kurumlar olduğu varsayılıyor. Dijital varlıklarının güvenlikleri konusunda endişelenmek istemeyen kurumlar kripto para yatırımlarını yüksek primler ödeyerek GBTC, ETHE gibi kripto para destekli hisseler satın alarak yapıyorlar.

Primler arz ve talebe göre çılgınca dalgalanıyor ve şu anda GBTC için prim yüzde 30 civarında. Yani Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmak isteyen bir kişi, 1 Bitcoin’in (BTC) fiyatına kıyasla GBTC’den hisse alırken yüzde 30 daha fazla ödeme yapıyor.

Halen, ETHE piyasası likit değil ve prim oldukça yüksek. Her bir ETHE hissesinin içinde 0,096 Eter bulunduğundan her bir hissenin net varlık değeri yaklaşık 30 dolar. Hisseler şu an 120 dolardan işlem görüyor ve 21 Haziran’da 500 dolara kadar çıktı.

ETHE Ethereum ETH

Bu, birisinin yaklaşık olarak 500 dolar karşılığında 0.096 ETH satın aldığı, yani 1 Ethereum’a (ETH) 5.200 dolar verdiği anlamına geliyor. Üstelik bu alımın yapıldığı sırada 1 Ethereum (ETH) 300 dolardan biraz daha fazla bir fiyatla el değiştiriyordu.

Ethereum (ETH) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini 1.400 dolar ile 2018’in başlarında gördü. Yani birisi Ethereum (ETH) fiyatının 300 doların biraz üzerinde el değiştirdiği bir zamanda, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesindeki değerinin üç katından fazla ödeyerek Ethereum (ETH) satın almış oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner