Yükleniyor...

Chainlink (LINK) fırsatı lehine çevirdi: 15 dolar!

Bitcoin (BTC) yükselişini fırsata çeviren Chainlink (LINK), gün içerisindeki yüzde 7'lik artışıyla 15 dolara demir attı.

Chainlink LINK

Bitcoin (BTC) yükselişini fırsata çeviren Chainlink (LINK), gün içerisindeki yüzde 7’lik artışıyla 15 dolara demir attı.

Kripto yükselişinin perde arkasında Chainlink rüzgarı esiyor. Oracle hizmetine odaklanan ve Web3 girişimlerini artıran blockchain projesi Chainlink, yeni zirveleri ele geçiriyor. LINK, BTC’nin son yükselişini fırsata çevirerek 15 doları aştı. LINK’in yükselişinde, piyasa koşullarının pozitif olması etmen oldu.

Chainlink, X platformu üzerinden girişimlerini ve etkinliklerini duyurmaya devam ediyor. Chainlink’in aktifliği, LINK fiyatını da etkiliyor. Düşmesi beklenilen LINK, gün içerisinde yaptığı yükseliş ile birlikte dikkatleri üzerine çekti.

Son dönemlerin popüler kripto projesi Chainlink (LINK), ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor. Chainlink, 1 milyonu bulan X takipçilerini aktif tutmaya devam ediyor. Projenin sosyal aktivitesi ve BTC’nin pozitif görünümü, LINK fiyatını 15 doların üzerinde kalıcı hale getirdi.

LINK, sırasıyla 8,353 doları ve 9,525 doları aşarak tozlu sayfalardan çıkmayı başardı. Haziran 2022’nin tepe noktasını da aşan LINK, amansız bir yükselişe imza attı.

LINK fiyatı 22 Ekim tarihinde kırdığı direnç noktası olan 9,525 dolardan başladığı yükselişi sonucunda 15,5 dolara kadar yükseldi. Popüler kripto para birimi, özellikle son iki günde yüzde 20’lik bir artışa imza atarak dikkatleri üzerine çekti. LINK’in boğa koşusu yaşaması, beklentileri de artırmış durumda. Peki LINK yükselişi sürecek mi?

Chainlink LINK yükseliyor

LINK, direnç noktalarını peş peşe aşarak güçlü bir yükselişe imza attı. Bu yükseliş, beraberinde fiyat şişmesini de meydana getirdi. 15 doları aşan LINK’te güçlü satışların gelme olasılığı yüksek durumda. Ancak yükselişin devam etmesi halinde, LINK fiyatı 15,462 dolar direncinin üzerinde kalıcı olabilir. Bu kalıcılık, LINK fiyatını 18,244 dolar direncine kadar taşıyabilir. 18,244 dolar direnci Nisan 2022 tarihinin fiyat noktası olarak öne çıkıyor. Bu bölgenin de aşılması halinde LINK, 19,50 doları test edebilir. Şubat 2022’nin fiyat bölgesi olan 19,50 dolar direnci aşılması bir hayli zor konumda. Bu direncin kırılması ise LINK fiyatını 20 dolara itebilir.

Diğer taraftan, piyasa koşullarının tersine dönmesi veya LINK trader’larının kar almaya başlaması düşüşleri tetikleyebilir. LINK, 15 doların altına sarkması halinde düşüşünü şiddetlendirebilir. Bu düşüş esnasında, 13,472 dolar ve 12,252 dolar önemli destek noktaları olarak dikkat çekiyor. Bu bölgelerdeki destek noktalarının kaybedilmesi halinde, LINK fiyatı 11,404 doları test edebilir. 11,404 dolar desteği oldukça güçlü konumda. Güçlü olduğu için, kırılması halinde LINK fiyatının 9,525 dolara inme riski bulunuyor.

Olası yükseliş ve düşüş senaryoları, piyasa koşulları ve haber akışlarıyla paralel ilerleyebiliyor. Bu nedenle kripto yatırımcıların LINK üzerinde dikkatli olmaları öneriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner