Yükleniyor...

Bitcoin’in 40 bin dolara göz kırpması endişelendirdi: “Gerçekçi gelmiyor”

Bitcoin (BTC) 18 ay sonra ilk kez 37 bin doları gördü ancak yatırımcılar fiyat hareketinin gerçekçi olmadığını öne sürerek endişelerini dile getirdi.

bitcoin 2

Bitcoin (BTC) 18 ay sonra ilk kez 37 bin doları gördü ancak yatırımcılar fiyat hareketinin gerçekçi olmadığını öne sürerek endişelerini dile getirdi.

“Gerçekçi gelmiyor”

Bitcoin, 40 bin dolar seviyesine doğru giderken direnci kırmaya çalışıyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin Wall Street açılışından önce ilk kez kırıldıktan sonra 37 bin doları yakaladığını gösterdi.

Kasım ayında yüzde 6,6 artış gösteren kripto para birimi, Ekim ayında yaklaşık yüzde 30 değer kazanarak bazı piyasa kullanıcılarını şaşırttı.

Zincir üzerindeki izleme kaynağı Material Indicators, işlem hacminde bir sorun olduğunu öne sürdü. Ayrıca X’teki (eski adıyla Twitter) son yazısında, yükselişin hızlı olduğunu, ancak güçlü hacim şeklindeki desteğin mevcut seviyelerde hiçbir yerde görülmediğini şu sözlerle ifade etti.

“Destek, 33 bin dolarlık yeni hamle koruması ile sabitlendi. Bu arada 40 bin dolarlık direnç 42 bin dolar aralığına yükseldi.”

Material Indicators, “Fiyatın bir dizi farklı yerel tepe sinyaline meydan okuduğu gerçeğini inkar etmek mümkün değil, ancak bu hareketle ilgili bir şeylerin doğru görünmediğini de söylememek mümkün değil.” dedi ve ekledi:

“Benim için en belirgin kırmızı bayrak, azalan hacimde fiyatın değer kazandığını görmemiz. Bu genellikle iyi sonuçlanmaz, ancak bu sefer farklı olup olmadığını görmek için izlememiz gerekecek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner