Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) yükselişi vadeli işlemleri avladı: Büyük tasfiye!

Bitcoin'in (BTC) son yükselişiyle birlikte, son 24 saatte 154 milyon dolarlık short pozisyon tasfiye edildi.

BTC tasfiye

Bitcoin’in (BTC) son yükselişiyle birlikte, son 24 saatte 154 milyon dolarlık short pozisyon tasfiye edildi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, güne çarpıcı bir yükseliş ile damga vurdu. BTC fiyatı, gün içerisinde yüzde 4 oranında yükseldi. Bu yükseliş ile birlikte BTC, 35.200 dolar bandından 36.850 dolara kadar yükseldi. BTC’nin yükselmesiyle birlikte, kripto piyasası tekrar yeşillendi. Birçok altcoin’de güçlü yükselişler gözlemlendi.

BTC ve beraberindeki altcoin’lerin yükselişi, vadeli işlemleri sarstı. Büyük bir tasfiye verisi daha gündeme düştü.

Bitcoin (BTC) yükselişi büyük bir tasfiyeye sebep oldu

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 4 yükseldi. Yükseliş öncesinde, kripto piyasasının artık düşeceğine yönelik düşünceler hakim durumdaydı. Özellikle vadeli işlemlerde, short (düşüş) yönlü işlemlerin sayısı artış gösterdi. BTC’nin sürpriz yükselişi, son 24 saatte 154 milyon dolarlık short pozisyonu tasfiye etti. Toplam tasfiye miktarı ise 188 milyon dolara ulaştı.

Bitcoin BTC tasfiye

Coinglass’tan elde edilen verilere göre, son 24 saatte gerçekleşen tasfiyelerin 154 milyon doları short işlemlerde oldu. Long (yükseliş) yönlü işlemlerdeki tasfiye miktarı ise 34 milyon doları aştı.

Verilere göre, son 24 saatte 60 binden fazla trader tasfiye edildi. Bu tasfiyelerin en büyüğü, OKX borsasında gerçekleşti. OKX’teki BTC/USDT vadeli paritesinde 14,76 milyon dolarlık tasfiye tek işlemde gerçekleşti.

Coinglass’ın ısı haritasına göre, BTC işlemlerinde gerçekleşen tasfiyeler 93 milyon doları aşarken, ETH’de gerçekleşen tasfiyeler 20 milyon doları buldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner