Yükleniyor...

Chainlink, Two Sigma ile Partnerlik Kurdu

Oracle ağı aracılığıyla Web3 hizmeti sunan Chainlink (LINK), 60 milyar dolarlık bir varlığı yöneten Two Sigma ile partnerlik kurdu.

Chainlink Two Sigma ile Partnerlik Kurdu

Oracle ağı aracılığıyla Web3 hizmeti sunan Chainlink (LINK), 60 milyar dolarlık bir varlığı yöneten Two Sigma ile partnerlik kurdu.

Yapılan partnerliğe göre Two Sigma, popüler Oracle platformu Chainlink‘e veri ve kaynak akışı sağlayacak. Şirket, platforma piyasa verileri, gerçekleşen işlemler, opsiyonlar ve türevler gibi konularda destek verecek. İki güçlü şirket, tescilli verileri projeyle buluşturarak akıllı sözleşmelerin işlevselliğini artırmayı amaçlıyor.

Oracle devi Chainlink, likidite sağlayıcısı ve piyasa yapıcısı Two Sigma ile ortaklık kurduğunu sosyal medya aracılığıyla duyurdu. Anlaşma neticesinde, LINK’in merkeziyetsiz ağlarında yeni geliştirmeler yapılacak. Bu geliştirmeler arasında, opsiyon ve türevler gibi veri akışları dikkat çekti.

Geleneksel finansın en büyük piyasa yapıcılarından biri olan Two Sigma, 60 milyar dolarlık bir varlığı yönetiyor. Ayrıca Chainlink, yaklaşık 700 bin aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Oracle hizmetlerinde popüler olan LINK, dünya çapında yoğun ilgi odağı haline geldi. Dune Analytics’e göre LINK, bugüne kadar yaklaşık 6.1 trilyon dolarlık hacim gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde LINK, küresel ağ yöneticisi SWIFT ile ortaklık kurduğunu da duyurmuştu. LINK kurucularından Sergey Nazarov, SWIFT ortaklığı ile küresel anlamda yaygınlaşacaklarının altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner