Yükleniyor...

Cumhuriyetçiler, Adalet Bakanlığı’ndan CBDC ile İlgili Görüş İstiyor

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi'nde yer alan Cumhuriyetçiler, Adalet Bakanlığı'nın CBDC ile ilgili görüş paylaşmasını istedi.

cumhuriyetciler

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde yer alan Cumhuriyetçiler, Adalet Bakanlığı’nın CBDC ile ilgili görüş paylaşmasını istedi.

Komitede yer alan Üyesi Patrick McHenry, R-N.C., Rep. French Hill, R-Ark. ve diğer üyeler, Başsavcı Merrick Garland’a mevzuatın CBDC için uygun olup olmadığı konusundaki görüşlerini sorgulayan bir mektup gönderdi.

Cumhuriyetçiler Görüş İstiyor

Cumhuriyetçiler tarafından gönderilen mektup, Biden yönetiminin CBDC’leri inceleyen bir dizi dijital varlık raporu yayınlanmasından birkaç hafta sonra geldi. Başkan Biden’ın yürütme emri Adalet Bakanlığı’ndan bir CBDC çıkarmak için mevzuatın gerekli olup olmadığını belirlemesini talep ediyordu.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki Cumhuriyetçilerin mektubunda şu ifadeler yer aldı:

“Fed’in bir CBDC’nin para politikası ve araçları üzerindeki etkisini inceleme çabalarını takdir ediyoruz. Ancak yetkilendirme mevzuatının gerekli olup olmadığının tartışılması için uygun yer yasama organıdır.”

Mektuba imza atan diğer vekiller arasında GOP Temsilcileri Ted Budd, R-N.C., Bill Huizenga, R-Wisc., Ann Wagner, R-Mo. ve Tom Emmer, R-Minn de yer alıyor. Vekiller, Adalet Bakanlığı’ndan CBDC hakkındaki görüşünü 15 Ekim’e kadar vermesini talep etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner