Yükleniyor...

Chainlink’in Son Ortaklığı, Dijital Sözleşmelere Yenilik Getiriyor

Chainlink, yakın zamanda ortaklıkları ve adaptasyonları ile birlikte son sürat devam ediyor.

WhatsApp Image 2020 07 19 at 15.27.16 2

Chainlink, yakın zamanda ortaklıkları ve adaptasyonları ile birlikte son sürat devam ediyor. Yine başka bir proje ile, blockchain agnostik platformunun oracles çözümlerine katıldı.

Blockchain tabanlı e-belge çözümü FirmaChain, Perşembe günkü duyuruya göre dijital sözleşme imzalama sürecini desteklemek için Chainlink’i entegre ettiğini söyledi.

FirmaChain’e Chainlink Oracle Ağı Dahil Edildi

Gerçek dünya bilgilerini blockchain platformları için kullanılabilir hale getiren merkezi olmayan bir oracle ağı olan Chainlink, FirmaChain kullanıcılarının bir sözleşmenin belirli hüküm ve koşullarının güvenilir bir şekilde yerine getirilip getirilmediğini kontrol etmesine izin verecek.

Bu sözleşmenin işlevselliğini büyük ölçüde genişleterek, statik bir sözleşmeden; dış dünyada neler olduğunu anlayabilen ve bu bilgilere dayanarak otomatik eylemler gerçekleştirebilen dinamik bir sözleşmeye dönüştürüyor.

“Chainlink düğümlerinin, oturum açma kimlik bilgilerini işlemesine izin veren kimlik bilgisi yönetimi yetenekleri vardır. Bu, sözleşmenin ödeme duvarlarının ve/veya kimlik bilgileri girişlerinin arkasında bulunan izin verilen veri kümelerine bağlanmasına izin vermek için gerekli bir işlevdir.”

FirmaChain, Chainlink’in, dış dağıtımda herhangi bir arıza noktasını önlemek için merkezi olmayan ‘çoklu güvenli oracles (düğümler)’ ve yüksek kaliteli veri kaynaklarının toplanmasını kullanarak “güçlü kullanılabilirlik ve güvenlik garantileri ”geliştiren teknik bir çerçeve sağladığını söyledi.

FirmaChain CEO’su Youngin Yoon, entegrasyon hakkında şunları söyledi:

“Kusursuz bir müşteri deneyimi sağlamak bizim bir numaralı önceliğimizdir. Odak noktamız, FirmaChain’in zincir dışı verileri başarıyla zincir içi çözümümüze getirmesini sağlayacak güvenilir yöntemler aramaktır.”

Yoon, Chainlink entegrasyonunun “yüksek kaliteli, gerçek dünya verilerine dayanan” dinamik sözleşmeler getirmenin yanı sıra firmanın hizmetlerini de destekleyeceğini de sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner